Örömautóztatás a Hungaroringen gyerekeknek 2016

Örömautóztatás 2016. október 22.


Mogyoród Hungaroring

Képek, beszámoló: 

Kedves Subaru Klub Tagok!

Ahogyan az már az elmúlt években hagyománnyá vált, idén is kaptunk
meghívást az Örömautózás Team csapatától, hogy nagyon sok gyerkőc
arcára mosolyt csaljunk!
Nektek köszönhetően, a nagyon pozitív visszajelzések alapján idén is ott
lehetünk ezen a nemes rendezvényen. Talán az egyik legfontosabb a klub
életében, hiszen olyan gyerekeknek segíthetünk, akik egyébként az élet
nem éppen derűs oldalát látják, viszont rajonganak az autósportért és ezen
a napon talán egy kicsit feledtetni tudjuk velük a problémáikat!
Szeretném hangsúlyozni, hogy ez a nap, és az egész autózás, a gyerekekért
van, és az Ő örömük a cél!
Csak azok jelentkezését várom, akik értik, hogy ez nem arról szól, hogy a
Hungaroringen ingyen csapatunk! Akik eddig az évek alatt részt vettek,
azoknak mondanom se kell ezt, viszont aki még nem volt és szeretne jönni
annak feltétlenül tudnia kell a következőket:
A Klubunk a résztvevő tagok fegyelmezettségének köszönhetően kivívott
ezen az eseményen egy teljesen együdálló státuszt, mivel rajtunk kívül civil
autós szervezet ezen részt sem vehet! És ez szeretném ha így is maradna,
szóval kellő fegyelem, és önzetlenség szükséges ehhez a naphoz!
Persze nem azt mondom, hogy mi ezt nem élvezzük, de itt gyerekeket
bíznak ránk szülők, és ez egy nagyon komoly bizalom részükről! Ha a
gyerkőc lassabban szeretne menni, akkor lassítani kell, még ha ez azt is
jelenti hogy leköröznek 20-an!
Ez természetesen csak az újaknak szól, akik már voltak, tudják hogy ez egy
csodálatos nap nekünk, öröm autóztatóknak is! Látni a sok gyerekmosolyt,
felemelő és megható is egyben!
Tehát aki úgy gondolja, szeretni idén is csatlakozni ehhez a remek
programhoz, és el szeretne tölteni egy élményekben és érzésekben gazdag
napot egy igazán fantasztikus társaságban, akkor az jelentkezzen az alábbi
elérhetőségeken:
– pretz.akos@gmail.com
– pretz.akos@subaruklub.hu
– fórumon privát üzenetben
Tisztelettel,
Pretz Ákos
Első Magyar Subaruklub Egyesület
Elnök

 

VIII.ÖRÖMAUTÓZÁS a beteg gyermekekért
HUNGARORING,2016.OKTÓBER 22.2www.duen.hu

VERSENYZŐI TÁJÉKOZTATÁS
BEVEZETÉS

Immáron nyolcadik alkalommal rendezzük meg az Örömautózás nevű programunkat. Ennek keretében beteg gyerekeket autóztat meg a magyar autósporttársadalom.
Idén ez a program folytatódik. Szeretettel várjuk a jelentkezőket.Köszönettel: Örömautózás Team1.

PROGRAM
Szervizparkba történő beállás:2016 Október 22. 07.00-08.00Helyszín:Mogyoród, Hungaroring főbejárat
Adminisztratív ellenőrzés, technikai átvétel2016 Október 22. 07.00-08.30
Helyszín:Mogyoród, Hungaroring

Versenyzői eligazítás:2016.Október 22. 08.30-09.00MEGJELENÉS KÖTELEZŐ!

Pályabejárás időpontja:2016.Október 22.09.00-10.00-igHÁROMSZORI PÁLYABEJÁRÁS KÖTELEZŐ! EDZÉSKÁRTYÁN SZIGORÚAN ELLENŐRZÖTT!

Behajtás a rajtvárakozókba:10:00-tól folyamatosan2.

RENDEZÉS ÉS LEÍRÁS2.

1.Rendező neve:Örömautózás TeamCíme, elérhetőségeiWeb:www.duen.huE-mail:oromautozas@gmail.com

VIII.ÖRÖMAUTÓZÁSa beteg gyermekekértHUNGARORING,2016.OKTÓBER 22.3www.duen.hu2.2.

Rendezőbizottság:Vezetője:Stróbl Balázs 0630-518 9213
Tagjai:Kiss Ágnes0670-883 6190(Alapítványi kapcsolattartó)
Laboncz Katalin0630-454 5340
(Versenyzői kapcsolattartó)Szilassy Arnold 0630-449 3458

2.3. Útfelület, szakaszok, gyorsasági szakaszok hossza:Speciálszakaszok teljes hossza:3592.18méter

A Hungaroring célegyenesét az Örömautózás rendezvénye alkalmával nemhasználjuk! Azamatőr és licenszes versenyzőink megegyező nyomvonalon haladnak.

2.4.Sajtóiroda:Nem kerül kialakításra.

3.NEVEZÉSEK
3.1.Nevezési eljárásKezdete:2016.Szeptember 19.Zárlata:2016.Október 19. 24:00 óra
A nevezéseket , az oromautozas@gmail.come-mail címen kérjük leadni! A nevezésekkel együtt a regisztrációs lapot és a felelősségvállalási nyilatkozatot is kérjük aláírva visszaküldeni!

3.2.Elfogadható nevezések száma, géposztályok Ez a rendezvény a beteg gyerekek segítésére, az ő örömükre jött létre. Felhívjuk tehát a nevezni szándékozók figyelmét, hogy ez a rendezvény nem verseny, és nem teszt. A versenyautókban a pilóta tartózkodik, a navigátor helyén folyamatosan cserélődnek a gyermekek. Ebből adódóan a nevezések száma nem korlátozott, hiszen a cél a minél magasabb színvonal elérése. Géposztályok nem kerülnek kiírásra.

3.3.A rendezvény résztvevői
A rendezvényen két alapvető csoportot különböztetünk meg, az első csoportba azok a nevezők tartoznak, akik rendelkeznek 2009-óta valamelyik évben érvényes bármilyen MNASZ Rally, Gyorsasági, Rallycross, Tereprally, illetve MARB vezetői (!) licensszel, és gépkönyves, vagy a felsorolt szakágak gépkönyvezési feltételeinek megfelelő versenyautóval kívánnak nevezni. Ezt a kategóriát a továbbiakban Licenszes kategóriaként említjük. A rendezvény résztvevőinek másik kategóriájába mindazok tartoznak, akik az előbbi meghatározásban foglaltaknak nem felelnek meg, tehát nem rendelkeznek ilyen licensszel, vagy nem a fent leírtaknak megfelelő járművel kívánnak részt venni a rendezvényen. Őket továbbiakban Amatőrrésztvevőként említjük, függetlenül attól, hogy rendelkeznek licensszel, vagy sem.

3.4.A rendezvény lebonyolítása
A rendezvény során a Licenszes, és az Amatőr pálya megegyezik, ezeken az autóztatás párhuzamosan zajlik. A nyomvonalat a Hungaroring vonalvezetése adja. A pályát elhagyni, valamint a pálya részeként feltüntetett különböző elemekben kárt tenni TILOS. A pályát csak és kizárólag rendeltetésszerűen szabad használni. Driftelni és a pályát nem rendeltetésszerűen használni a kizárás terhe mellett TILOS!A pályán teljes nyomvonalán, a kijelölt bírói posztokon pályabírók fognak ténykedni. Szükségeltetik legalább az alapfokú ismeret az ilyen esetekben. A pályabírók zászlójelzéseket adhatnak a közlekedő versenyautóknak, ezzel illik tisztában lenni. Egy kis segítség az alábbi linken: http://www.forma1hirek.info/szabalyzat/zaszloszabalyok Valamint az egész pálya nyomvonalán rescue csapatok teljesítenek szolgálatot. Így a bajba jutott versenyzőket azonnali mentésben részesítik.

3.5.Nevezési díj
A rendezvényre nevezési díj nincs, viszont örömmel fogadunk minden nevezőtől, illetve bárkitől olyan felajánlásokat, melyek bármilyen módon örömet okozhatnak a gyerekeknek.

4.REKLÁMOK ÉS AZONOSÍTÓK
A rendezvénynek kötelező reklámja nincs, a járműveken bármilyen reklám, illetve felirat elhelyezhető, mely megfelel a hatályos jogszabályoknak. Ettől függetlenülkérünk mindenkit, hogy a feliratok készítésénél vegye figyelembe, hogy a rendezvény gyerekeknek szól!

5.GUMIK
A rendezvényen gumikra vonatkozó megkötés nincs, viszont a szöges gumiabroncsok használata tilos.

6.PÁLYABEJÁRÁS

6.1.Regisztráció, eljárás
A pályabejárásra az adminisztratív átvételt helyettesítő regisztráció, és a gépátvétel után van lehetőség, 3alkalommal, nem versenytempóban.Az átvétel során minden versenyautó megjelölésre kerül, attól függően, hogy aLicenszes vagy az Amatőr kategóriábanfog versenyezni.

6.2.A pályabejárás időbeosztása 2016.október 22.09.00-10.00-ig
A pályabejárás csak EDZÉSKÁRTYÁVAL lehetséges. Ennek feltétele az átvételek sikeres megléte.

7. ADMINISZTRATÍV ELLENŐRZÉS, TECHNIKAI ÁTVÉTELAdminisztratív ellenőrzés 2016.Október 22. 07.00-08.30
Helyszín: Mogyoród, Hungaroring(boksz számot a helyszínen közöljük)
Technikai átvétel során bemutatandó:
Licenszes versenyzők:
-5×3 méter méretű benzin-és olajálló lepel.-2 darab „E” betűjellel ellátott sisakkötelező! A kis méret előny a gyerekek miatt.-Gyermekek számára ülésmagasító használata ajánlott!-Minimum 2 kg-os rögzített tűzoltó készülék .-Lehetőleg központi tűzoltórendszer. -FIA szabályainak megfelelő bukóketrec. -Minimum 3pontos versenyöv.
Amatőr versenyzők: -5×3 méter méretű benzin-és olajálló lepel. -2 darab „E” betűjellel ellátott sisak. A kis méret előny agyerekek miatt. -Gyermekek számára ülésmagasító használata ajánlott! -Amennyiben rendelkezik a versenyző gyermekek számára alkalmas ülésmagasítóval úgy kérjük azt is hozzák magukkal. -Bukóketrec (a homológ bukóketrec nem előírt) -Minimum 3 pontos versenyöv. A versenyautó, annak elérhető dokumentumai, a vezető esetleges licensze, vezetői engedélye.
MINIMUM 1 ÉVES VEZETŐI ENGEDÉLY KÖTELEZŐ. Ennek megléteszintén ellenőrzésre kerül. A gépátvételen csak tiszta és karbantartott autóval lehet megjelenni!

LEBONYOLÍTÁSA
Amennyiben az előírásbármely versenyző részérőlmegszegésre kerül, úgy a versenyzőt a rendezvény helyszínének elhagyására szólíthatjuk fel! A pilóták és csapattagjaik részére biztosítunk parkolót. A szervizbuszoknak és trélereknek kijelölt parkolót biztosítunk. 1 versenyautóhoz normál esetben 1 segítő jármű társul. SzervizparkokHelyszínMogyoród, HUNGARORING boksz utcai depók
Behajtás: Örömautózás segítőksegítségévelSzervizautók belépési ideje2016.Október 22. 07.00 órától 08.00óráig
A rendező a trélerek számára külön tréler parkolótalakít ki, amit minden trélert használó nevezőnek kötelezően igénybe kell venni. A szerviz és javítás helyszínén minden versenyautó alá egy 5 x 3 méter méretű benzin-és olajálló műanyag lapot (leplet) kell leteríteni. A szervizszemélyzetnek rendelkeznie kell egy minimum 150 literes szemeteszsákkal, amelybe az esetleges hulladékot köteles összegyűjteni. Amennyiben a szervizben tankolást végeznek, akkor ennek ideje alatt jól látható, és könnyen elérhető helyen a szervizcsapatoknak min. 5 kg-os tűzoltó készüléket kell kihelyezni.

9.EGYÉB RENDELKEZÉSEK:
9.1 Balesetek esetén alkalmazandó eljárások: A balesettel érintett jármű vezetője, amennyiben a baleset olyan helyen következik be, ahol nézők helyezkedtek el, vagy helyezkedhettek el, köteles a járművel azonnal megállni és körültekintően meggyőződni arról, hogy a baleset folyamán megsérült-e, vagy veszélybe került-e valaki. Amennyiben igen, köteles részükre segítséget nyújtani.Amennyiben személyi sérülés történt, a rendezőtértesíteni kell, és lehetőséghez képest gondoskodni kell a nyomok megőrzéséről. A versenyző a versenyt nem folytathatja, a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével hagyhatja el.

Írta: Dr. Déry Péter

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.