Klubtagság

Üdvözöljük fórumunkban!
Vendégkönyvünkbe bejelentkezés nélkül is írhat. Amennyiben fórumunk megtetszett, vagy a Subaru márka iránt érdeklödik, regisztrálja magát!

HozzászólásSzerző: Mathe Szilard » 2017.06.13., kedd 16:09

Csak regisztráltak olvashatják / írhatják, nem...? ;-)
Legalább regisztrálni kell...
EU EJ257 "hawk" STi MY'06 - bought, built, SOLD, died, reborn, died again; R.I.P.
MB 2015/05 A45 AMG "Black Widow" SOLD
BMW 2016 "F23" M235i Cabrio - Buzievagy!? SOLD
Volvo V60 MY'17 Polestar
Avatar
Mathe Szilard
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 6336
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:46
Tartózkodási hely: Budapest XVI, X, Siófok, Salgótarján
Has liked: 999 times
Been liked: 1547 times

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.06.13., kedd 17:19

Mathe Szilard írta:Csak regisztráltak olvashatják / írhatják, nem...? ;-)
Legalább regisztrálni kell...



Nem regisztráltak olvashatják, csak írni nem tudnak.
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó

Az alábbiaknak tetszik petkó hozzászólása:
sztom
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: Cott90 » 2017.06.13., kedd 21:31

témaváltás: ost-n lehet kp-ban pártolói díjat befizetni? vagy ott inkább hagyjalak benneteket ilyesmivel?
(nem, nem lázadásból halogattam eddig. hogy miért csak most, az az én dolgom)
2005 Blobeye STI

Az alábbiaknak tetszik Cott90 hozzászólása:
Airtibi
Avatar
Cott90
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 998
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:37
Tartózkodási hely: Sopron
Has liked: 532 times
Been liked: 716 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.14., szer. 05:57

A dolog megoldódott, de persze lehet, nem harapunk :D
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

HozzászólásSzerző: Hartge » 2017.06.17., szomb. 19:04

Sziasztok! :)

Esetleg valaki meg tudná kérni valamelyik admin kollégát, hogy a nagyon kezdőknek/újoncoknak nyisson egy topikot?
Természetesen szeretnék majd teljes jogú tag lenni, de a régóta tartó Subaru szerelem mellett, a gyűjtést csak most kezdem egyáltalán el.
Száguldozni nem szeretnék, sima 1.6 Sedan a nagy álom, és a "bubu" hang, a Subaru feeling, a négy kerék amit keresek. Semmi több.
Első autónak 35 évesen. Van aki le akar beszélni (jó neked az 1.3 Suzuki), de eddig sikertelenül. Anyagiak: Na abból kevés van. (Akkor ne akarj autót mondanák többen jogosan), de minden vágyam egy saját Subiee, és ezt ha a föld alól is, de elő kell teremtenem.
Családtag miatt is előbb utóbb, kell majd az autó. Ott tartok, hogy elővettem egy dobozt, rá írtam, hogy Subaru, és elindult a gyűjtés.

Próbálok tájékozódni, informálódni, (hogy az álom ne rémálom legyen), minden hasznos információt begyűjtök amit csak lehet.
Vezérszavakban: Németből tréleren, inkább itthonról hazait, mennyiért , ha 300-ért veszek csak bontószökevény kapni e, mennyiből tarthatom fent reálisan, mennyi a minimalista Subaruzás, ha viszonylag keveset járna vele az ember, egyáltalán érdemes e belevágnom.

Egy újonc kéri tisztelettel a nagy harcosok segítségét :)

Az alábbiaknak tetszik Hartge hozzászólása:
Pisti70
Hartge
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.06.17., szomb. 18:35
Has liked: 6 times
Been liked: 11 times

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.06.17., szomb. 19:13

Őszintén szólva, 1,6 sedan nem éppen virgonc :) régbbi 2.0 is elég szépen muzsikál, az újabbak pláne, a maga 160 pacijával. Nem lebeszélni akarlak, csak lehet jobban járnál vele :)

PM-ben küldök neked valamit, nézd meg, olvasd el, talán akkor tudod, mi a helyzet.

Az alábbiaknak tetszik TheSpartan85 hozzászólása (2 fő):
Pisti70Hartge
Avatar
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2016.08.04., csüt. 19:09
Has liked: 166 times
Been liked: 107 times

Re:

HozzászólásSzerző: Hartge » 2017.06.17., szomb. 19:19

TheSpartan85 írta:Őszintén szólva, 1,6 sedan nem éppen virgonc :) régbbi 2.0 is elég szépen muzsikál, az újabbak pláne, a maga 160 pacijával. Nem lebeszélni akarlak, csak lehet jobban járnál vele :)


Igen jogos :) Népítéleten olvastam, hogy nagyon lusta kis jószág, de emelkedőn, hóban, úgy megy fel, és fordul el ahogy a nagy könyvben.
Nekem igazából a "bubu" hangzás kell, amikor hallom , oda se kell fordulnom és tudom Subaru.

Nem baj ha lusti, csak Subiee legyen és bubu hangja. Persze ha borzasztóan lomha, akkor ..... :mrgreen:
Ha mosolyognak a lámpánál, az sem zavar :)

Teszek majd egy menetpróbát milyen az 1.6 :roll:

Az alábbiaknak tetszik Hartge hozzászólása:
Pisti70
Hartge
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.06.17., szomb. 18:35
Has liked: 6 times
Been liked: 11 times

Klubtagság

HozzászólásSzerző: Pisti70 » 2017.06.17., szomb. 19:33

Nézd meg ezt, okos kis olvasmány :
viewtopic.php?f=75&t=11049

Persze ez csak a GT, WRX, STI vonatkozásában mérvadó, de maximálisan egyetértek TheSpartan85 Kubtárssal!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Subaru Impreza WRX STi Blobeye 2003'..
Subaru Outback 2016'

Az alábbiaknak tetszik Pisti70 hozzászólása (2 fő):
TheSpartan85Hartge
Avatar
Pisti70
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2015.01.04., vas. 18:03
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Has liked: 2888 times
Been liked: 662 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: Hartge » 2017.06.17., szomb. 19:45

Pisti70 írta:Nézd meg ezt, okos kis olvasmány :
viewtopic.php?f=75&t=11049

Persze ez csak a GT, WRX, STI vonatkozásában mérvadó, de maximálisan egyetértek TheSpartan85 Kubtárssal!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Köszönöm nektek, mindenképp tüzetesen átolvasom :)

Hosszú út lesz :mrgreen:
Hartge
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.06.17., szomb. 18:35
Has liked: 6 times
Been liked: 11 times

HozzászólásSzerző: Karo » 2017.06.23., pén. 11:10

C0pp3rM1n3 írta:
labzoli írta:
C0pp3rM1n3 írta:
Vagy esetleg az bökte a csőrötöket, hogy míg más fizetett, mi "ingyen" olvashattuk a dolgokat (hozzáteszem, nem mindet)


Na még egyszer, minden nagyokos szíves figyelmébe ajánlva!
Én idén is beteszek az OST (tehát a klub) költségvetésébe 15 tálca Monstert (számoljátok ki, nagyjából hány Ft lehet), hozom a projektort és a vetítővásznat (gy.k. ki is fizetem a 20e Ft költségét), hozok egy sátrat, adok a tombolába 2x20e ajándékkupont, ja és emellett a szabadidőmből áldozok a szervezésre, nulla kompenzálás fejében (ami meg sem fordulna a fejemben).
És ti?


Értem. ez derék dolog, és becsülendő.

Nálunk is hasonlóképp cselekszik a klub vezetősége, és még jó pár aktív klubtag. Hozzák-viszik az eszközöket saját benzinköltségen, veszik az ételt az italt az országos találkozóra. A klubot támogató cégek és magánszemélyek többsége mind-mind felajánlott valamilyen nyereményt. Az évadnyitón az előző évben lévő összes eseményről meghallgatjuk a beszámolót, és mindenki meg van említve, aki bármilyen plusz dologgal hozzájárult. De azoknak is megköszönjük, akik eljöttek, és jól érezték magukat. A klub fennállása óta sosem történt meg, hogy bárki szóvá tette volna, hogy többet tesz (anyagiakban, időben) a klubbért, mint más. Azt hiszem ilyen embernek nem lenne helye nálunk ...

Én nem írom le, hogy eddig önköltségen, szabadidőben mit tettem hozzá a mi klubunkhoz, mert egyrészt nem tartozik ide, másrészt meg saját döntésemből tettem. Senki sem kényszerítette rá - így éreztem helyesnek. Hja, és nem egy eseményt szerveztem meg és koordináltam a klubbon belül, ráadásul úgy, hogy még klubvezetőségi tag sem vagyok (és nem is szeretnék lenni, mert azok legyenek a "nagy öregek", akik már húszon-harminc éve viszik a klubot a hátukon)

szerk: sosem merült fel sem a vezetőségben, sem bárkiben, hogy bekorlátozzuk a klub fórumát, facebook csoportját, a rendezvényeit (!!!), és csak azoknak adjuk meg a lehetőséget, akik befizetik az éves tagdíjat, vagy bármilyen anyagi támogatást adnak a klubnak.


Amikor azt írod,hogy "nálunk"! Nekünk azt jelenti "nálatok". Szóval akkor ami "nálunk" van az neked azt jelenti,hogy "nálatok".
Ennek fényében te nem itthon vagy hanem vendégségben vagy ha úgy jobban tetszik valahol máshol de nem otthon.

Én soha nem olvastam és nem is regisztráltam a pirosakhoz.Nem érdekelt és nem éreztem szükségét. (Kihangsúlyozom,hogy ezt nem azért írtam,hogy ezt más se tegye. Ezt maximálisan magamra értettem.)
Sem kocsim nem volt olyan és ezáltal kérdéseim sem illetve valahogy nem úgy hozta a sors. Ellenben ha Subarus-ként én megjelennék ott akkor valószínű,hogy legalább az első 100 hozzászólásomig de jó ideig biztos nem írnék semmi kritizáló és negatív hozzászólást. És miért ? Mert vendégségben vagyok.
Hogyan viselkedem vendégségben?
Megköszönöm,hogy az asztalnál ülhetek. Ha ízlik a kaja megdicsérem! Ha nem ízlik pedig rajtam kívül mindenki jóízűen eszi akkor sem mondom a háziasszonynak,hogy én nem mentolosan szeretem a sünpörköltet. Egyszerűen nem eszem meg és megköszönöm a gesztust amiért megkínált belőle és megosztotta velem a vacsorát. Majd levonva a tanulságot megyek oda ahol nem esznek sünt pláne nem mentolosan.
Ennyire egyszerű.
Ezt próbáljuk sugallni már hónapok óta SEMMI NEM KÖTELEZŐ. Itt ez van és ezt kapod. A miérteket nem fogod átlátni mert nem vagy itt azóta,hogy ezt megértsd. Van elképzelésed és szert tettél információkra az itt zajló katyvaszból ami mostanában lebeg a felszínen de nem tudod a valódi okokat. Mint ahogy én sem ,hogy az Evo klub miért zárt be és ment fel a faszbukra. Ha így volt egyáltalán . Én anno ezt hallottam de ez nem biztos,hogy igaz. De ami biztos,hogy nem alkotok véleményt az említett dologgal kapcsolatban sem és,hogy milyen az élet "nálatok" mert nem tudok valós infókat és mert,hogy jönnék ahhoz,hogy bármi véleményt alkossak alapos tájékozódás és megélés nélkül.

A ki mennyit mit és hányszor tett a klubba és a klubért akár anyagiakban akár tettekben ezt nyugodtan vissza lehet évekre menően olvasni,soha nem volt téma soha nem volt felhozva soha senki nem kérkedett vele. Nem volt rá szükség nem voltak felkérdezések és nem alakult ki ilyen helyzet,hogy egy ilyen felsorolást kelljen válaszként bárkinek is visszaírni végső elkeseredésben. Mindenki tette a dolgát és nem várt érte semmit mert megkapta abban a pillanatban azt az érzést amit akkor érez vki amikor valami jót tesz . Ezután sem lesz ez téma ebben biztos vagyok ha végre lezajlik ez az egész vergődés.

Komolyabb véleményemet kifejtettem még az egész ügy kirobbanásakor még tavasszal és nem akarom szajkózni a leírt gondolatokat. De,hogy ez még mindig téma szinte ugyanazoknál az embereknél és ilyen indulatokat kelt ahelyett,hogy ezen túl lépve történjenek a dolgok tovább az egy visszajelzés mert akik hangot adnak az ellenérzéseiknek azok valszeg igenis szeretnek itt lenni és valami oknál fogva ragaszkodnának a klubhoz csak mivel ez olyan szabályokhoz van kötve amiket nem szeretnének betartani ezért forronganak,ötletelnek mit és miért kellene máshogy stb. De ezen nincs mit vitázni sem ötletre nincs szükség. Mi legyen a program egy kirándulás vagy közös subaruzás alakmával arra simán jöhetnek ötletek. Bárcsak annyi lenne mint amennyi kritikus hozzászólás.
Akinek a változás zsigerből nem jön be az már rég elment és csendben becsukta az ajtót kívülről és elköszönt. Mégtöbben vannak olyanok akik CSAK azért csukták be az ajtót csendben (és ők nagyon hiányoznak innen)mert nem voltak kíváncsiak a már itt zajló pancser lehúzós csak beköszönő macskajancsik cicaharcára.
Többnyire olyanok vannak akik elfogadták,hogy ez így nem pálya és semmi ellenérzés nincs bennük mert üdvözítőnek tartják a szűrést. Vannak akiknek nem tetszik de bízom benne,hogy idővel belátják,hogy ezt így kellett tenni.
De bátran írhatom a többség nevében,hogy koccinthatunk a változásra mert végre nem lesznek olyanok akik hangosan finganak a közös asztalnál vacsora közben.



(csak pár szóban Balázsnak,hog ne kezdjek új posztot)
Pont azoktól váltunk meg akiknek te is csomó pénzt hagytál a zsebében mindenféle kedvezmény által ok nélkül és indokolatlanul. Tovább megyek volt,hogy itt fikázott, miután előtte kihasználta a jóindulatodat (így van?)
Személyesen odajön jópofizni,kuncsorogni a kedvezményért vagy valami kedvességért pedig még azt sem tudja ki az EMBER a 'nickname' mögött akit a fórumon meg savaz vagy oltogat.

Nem kell mindenkinek kedvezményt szolgáltatni ez is az egyik lényeges döntési ok. Ismerjük meg egymást ! Adjak annak akit ismerek és kapjak attól akit ismerek. Legyen ez info, legyen ez kedvezmény, legyen ez cselekedet,szervezés. Legyen egy kupica pálinka. Legyen ez egy Boldog Szülinapot köszöntő.
Tudjuk meg kikkel vagyunk egy klubban. A klubunkban.
Egy klub pont erről szól.
Ennyi a lényege és nem az a kibaszott 5000 forint.
k@ro
...nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást...

Az alábbiaknak tetszik Karo hozzászólása (5 fő):
jacsoiflaccitom95sterPisti70petkó
Avatar
Karo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1551
Csatlakozott: 2011.03.14., hétf. 17:03
Has liked: 55 times
Been liked: 192 times

HozzászólásSzerző: Endlos » 2017.07.07., pén. 15:37

Sziasztok, én több éve regeltem, és szeretem visszanézni a régi hszeimet, hogy milyen választ kaptam rá. Megértem, hogy fizetős lett az oldal, de mondjátok, hogy ha átutalok egy bizonyos számlára egy bizonyos összeget, akkor újra láthatom a régi hszeimet. Ha nem, akkor kitépem a hajam, mert értékes elérhetőségek voltak itt, amiket nem jegyeztem fel sehol, mondván, itt úgy is bármikor visszaolvasható. Sokat olvasgattam a meglévő témákat, de nem találtam a bankszámlaszámra utalót, kicsit lusta vagyok, 20 perce böngészem. Köszi a segítséget.

Most azzal kapcs lenne egy kérdésem, hogy 4WD 99-es Justira milyen automataváltót tehetek a kézi helyére?
Endlos
Újonc
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.10.15., hétf. 13:30
Tartózkodási hely: Debrecen
Has liked: 1 time
Been liked: 1 time

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.07.07., pén. 16:07

Szia! Nem bonyolult, az első oldalon: Subaruklub információk, onnan: Belépés a Subaru Klubba. (1,5 perc :wink: )

Nem lett kitörölve semmilyen adat, a régiek is hozzáférhetőek.
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó

Az alábbiaknak tetszik petkó hozzászólása:
Karo
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

Re:

HozzászólásSzerző: Endlos » 2017.07.12., szer. 12:07

petkó írta:Szia! Nem bonyolult, az első oldalon: Subaruklub információk, onnan: Belépés a Subaru Klubba. (1,5 perc :wink: )

Nem lett kitörölve semmilyen adat, a régiek is hozzáférhetőek.

e gondolom, csak ha már befizettem.
Endlos
Újonc
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.10.15., hétf. 13:30
Tartózkodási hely: Debrecen
Has liked: 1 time
Been liked: 1 time

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: Pite » 2017.07.14., pén. 01:37

Igen
Avatar
Pite
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 785
Csatlakozott: 2003.04.29., kedd 00:47
Has liked: 19 times
Been liked: 98 times

HozzászólásSzerző: Yocoo » 2017.07.23., vas. 07:48

Ez komoly?
Kép
Avatar
Yocoo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2006.01.08., vas. 19:51
Tartózkodási hely: Fehérgyarmat - Nyíregyháza - Tiszacsege
Has liked: 218 times
Been liked: 65 times

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.07.23., vas. 08:44

Yocoo írta:Ez komoly?



Nyilván nem.
Pártolók láthatnák, eddig nem tűnt fel, jó, hogy észrevetted, adminok majd beállítják. Thx!
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó

Az alábbiaknak tetszik petkó hozzászólása:
Yocoo
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: vaski » 2017.07.31., hétf. 21:09

Sziasztok, ma regisztráltam, egyelőre csak "kívülállóként". Természetesen úgy találtam erre a fórumra, hogy segítségre lenne szükségem. Egy első generációs diesel Legacy (kombi) tulajdonosa vagyok, 135 ekm-rel vásároltam megkímélt állapotban, másfél év alatt sikerült belehajtani cca. 70 ekm-t. Ez a 70 ekm túlnyomó része hosszútávú, autókímélő (sokszor autópályás) utazás volt, sem én, sem feleségem nem vagyunk amolyan autónyúzó típusok. Olajcseréket, szervízeket egy szinte baráti, megbízható szervízben végeztettük. Kb. egy hete a motor kopogó hangjára lettem figyelmes. Mivel pont aktuális volt az olajcsere, ezért tisztító adalékkal együtt végezték azt el, és próbaútnak megfelelően mentünk vele kb. 500 km-t. A kopogó hang sajnos csak erősödött, szerelőink őszintén megmondták: nem tudják, mi lehet a probléma. Ötlet persze van; főtengely-csapágy, hajtókar-csapszeg, stb., de amíg szét nem szedik, nem mernek biztosat mondani. (És persze minden alkalommal megkapom, hogy mi a fenének kellett eladni azt a dízel Corollát, mert az soha nem romlik el - és én mindig elmagyarázom, hogy mifelénk nem takarítják az utat télen, és feleségem a lányommal minden nap 25 km-t megy az iskoláig, délután ugyanannyit vissza, és ezért kellett a legbiztonságosabb autó.)
Amit a motorhibáról le tudok írni:
- A járó motor hangja más, mint korábban; a "duruzsolással" ellentétben ritmusszerűen üt, csattog;
- Eleinte csak alapjáraton volt feltűnő, és kinyomott kuplungnál erősebb volt a kopogás;
- Mára már folyamatosan, terhelés alatt is kopog, ami kopogás a sebességváltó-karon is érződik, de a kinyomott kuplungos állapotban, alapjáraton továbbra is erősebb a zaj.
Én nagyon megszerettem ezt az autót, ez a probléma viszont mellbe vágott. Most itt állunk saját autó nélkül, egy erdélyi és egy németországi nyaralás előtt, és nem tudjuk, mi lesz a vége - és a szerelőink sem tudják.
Ha valakinek lenne tapasztalata, tanácsa vagy hallomása hasonló esetekkel kapcsolatban, és azt megosztaná velem, nagyon megköszönném. Nem szeretnék kihátrálni a Subaru-történetből, mert jó kis autó ez, de ehhez elég hamar meg is kellene javítani.
Előzetes köszönettel: Vaski László
vaski
Újonc
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.07.31., hétf. 19:49
Has liked: 4 times
Been liked: 0 time

HozzászólásSzerző: petester » 2017.08.01., kedd 07:26

Bár nem tudom, ki a dízel szakértő közülük, és nem tudom helyileg hol vagy, de híresen hírhedt Subaru szerelők:

Hári László - HACE Car +36 30 919 8414

Leitgeb János - Bálna +36 20 933 2203

Vajna Zoltán +36 20 958 2220

Niesz Ferenc +36 30 971 5133
Avatar
petester
Haladó
Haladó
 
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2017.05.02., kedd 12:48
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 54 times
Been liked: 84 times

HozzászólásSzerző: Karo » 2017.08.01., kedd 09:59

Ezt a "híresen hírhedt"-et egész pontosan hogyan kellene értelmezni? Kifejtenéd bővebben mert elég kétértelmű.

A diesel problémához annyi,hogy nem a diesel motorja miatt szeretjük a márkát :alien:
A szakmai részét bármelyik megadott telefonszám egyikének túloldalán kifejtik neked.
Nem kecsegtetlek túl sok jóval. Ha teheted addig se járj vele nehogy még trailert is kelljen bérelned a hazaszállításhoz.
k@ro
...nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást...

Az alábbiaknak tetszik Karo hozzászólása:
vaski
Avatar
Karo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1551
Csatlakozott: 2011.03.14., hétf. 17:03
Has liked: 55 times
Been liked: 192 times

Re:

HozzászólásSzerző: vaski » 2017.08.01., kedd 10:20

Köszönöm! Egyébként Zalában lakom.

petester írta:Bár nem tudom, ki a dízel szakértő közülük, és nem tudom helyileg hol vagy, de híresen hírhedt Subaru szerelők:

Hári László - HACE Car +36 30 919 8414

Leitgeb János - Bálna +36 20 933 2203

Vajna Zoltán +36 20 958 2220

Niesz Ferenc +36 30 971 5133
vaski
Újonc
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.07.31., hétf. 19:49
Has liked: 4 times
Been liked: 0 time

Re:

HozzászólásSzerző: petester » 2017.08.01., kedd 10:40

Karo írta:Ezt a "híresen hirhedt"-et egész pontosan hogyan kellene értelmezni? Kifejtenéd bővebben mert elég kétértelmű.


Természetesen jó értelemben gondoltam, meg se fordult más a fejemben... :wink:

Az alábbiaknak tetszik petester hozzászólása (2 fő):
vaskiKaro
Avatar
petester
Haladó
Haladó
 
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2017.05.02., kedd 12:48
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 54 times
Been liked: 84 times

Re: Re:

HozzászólásSzerző: pumukli » 2017.08.10., csüt. 22:52

vaski írta:Köszönöm! Egyébként Zalában lakom.

petester írta:Bár nem tudom, ki a dízel szakértő közülük, és nem tudom helyileg hol vagy, de híresen hírhedt Subaru szerelők:

Hári László - HACE Car +36 30 919 8414

Leitgeb János - Bálna +36 20 933 2203

Vajna Zoltán +36 20 958 2220

Niesz Ferenc +36 30 971 5133


Max az első a listából fog érdemben foglalkozni veled dízel ügyben, de amúgy lehet még jobban jársz egy olyan márkaszervízzel ahol sok ilyen problémát orvosoltak már, pl. Duna Auto

Az alábbiaknak tetszik pumukli hozzászólása:
vaski
pumukli
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 17:59
Has liked: 4 times
Been liked: 99 times

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.08.11., pén. 06:38

vaski írta:Sziasztok, ma regisztráltam, egyelőre csak "kívülállóként". Természetesen úgy találtam erre a fórumra, hogy segítségre lenne szükségem. Egy első generációs diesel Legacy (kombi) tulajdonosa vagyok, 135 ekm-rel vásároltam megkímélt állapotban, másfél év alatt sikerült belehajtani cca. 70 ekm-t. Ez a 70 ekm túlnyomó része hosszútávú, autókímélő (sokszor autópályás) utazás volt, sem én, sem feleségem nem vagyunk amolyan autónyúzó típusok. Olajcseréket, szervízeket egy szinte baráti, megbízható szervízben végeztettük. Kb. egy hete a motor kopogó hangjára lettem figyelmes. Mivel pont aktuális volt az olajcsere, ezért tisztító adalékkal együtt végezték azt el, és próbaútnak megfelelően mentünk vele kb. 500 km-t. A kopogó hang sajnos csak erősödött, szerelőink őszintén megmondták: nem tudják, mi lehet a probléma. Ötlet persze van; főtengely-csapágy, hajtókar-csapszeg, stb., de amíg szét nem szedik, nem mernek biztosat mondani. (És persze minden alkalommal megkapom, hogy mi a fenének kellett eladni azt a dízel Corollát, mert az soha nem romlik el - és én mindig elmagyarázom, hogy mifelénk nem takarítják az utat télen, és feleségem a lányommal minden nap 25 km-t megy az iskoláig, délután ugyanannyit vissza, és ezért kellett a legbiztonságosabb autó.)
Amit a motorhibáról le tudok írni:
- A járó motor hangja más, mint korábban; a "duruzsolással" ellentétben ritmusszerűen üt, csattog;
- Eleinte csak alapjáraton volt feltűnő, és kinyomott kuplungnál erősebb volt a kopogás;
- Mára már folyamatosan, terhelés alatt is kopog, ami kopogás a sebességváltó-karon is érződik, de a kinyomott kuplungos állapotban, alapjáraton továbbra is erősebb a zaj.
Én nagyon megszerettem ezt az autót, ez a probléma viszont mellbe vágott. Most itt állunk saját autó nélkül, egy erdélyi és egy németországi nyaralás előtt, és nem tudjuk, mi lesz a vége - és a szerelőink sem tudják.
Ha valakinek lenne tapasztalata, tanácsa vagy hallomása hasonló esetekkel kapcsolatban, és azt megosztaná velem, nagyon megköszönném. Nem szeretnék kihátrálni a Subaru-történetből, mert jó kis autó ez, de ehhez elég hamar meg is kellene javítani.
Előzetes köszönettel: Vaski László


Sajnos a korai dízelekkel voltak problémák. Volt, akinek a hajtókar csapszeg (?) rágódott be, az kopogott. Pumukli ötletét tartom jónak, olyan szervizbe vidd az autót, akik hivatalos Subaru szervizek, EF, Duna autó.
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó

Az alábbiaknak tetszik petkó hozzászólása:
vaski
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: atanczos » 2017.08.12., szomb. 07:29

Sziasztok !

A Subaru biztonsági rendszerével kapcsolatban lenne egy kérdésem, egészen pontosan az adaptív tempomattal kapcsolatban. Annak ugye az lenne a lényege, hogy akkor is "lásson" ha nem ideálisak a közlekedési viszonyok (pl. köd, éjjel, stb.) és ha kell, megállítsa az autót, ha akadály van előtte. Na már most: ezt más gyártók radarral oldják meg, az ugye ilyenkor is működik.
DE ! A Subaru rendszerének a lelke 2 db kamera, és sehol nem esik szó radaros vagy más technológiáról. A kérdés emiatt merült fel bennem:

Ha "csak" kamerák vannak, akkor mennyivel látnak jobban rossz közlekedési viszonyok között, mint én ? Ha nem sokkal, akkor az, aki sokat vezet, és akár ködben, éjjel is mennie kell, annak így a rendszer sokszor nem igazán segít.

Vagy más a működési elv ?

Kérem segítsetek, ez az egy, ami miatt egy vásárlásnál nem a Subaru Outback vagy Forester lenne a befutó.

Üdv,

András.
atanczos
Újonc
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.02.18., csüt. 08:44
Has liked: 6 times
Been liked: 2 times

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.08.12., szomb. 08:12

atanczos írta:Sziasztok !

A Subaru biztonsági rendszerével kapcsolatban lenne egy kérdésem, egészen pontosan az adaptív tempomattal kapcsolatban. Annak ugye az lenne a lényege, hogy akkor is "lásson" ha nem ideálisak a közlekedési viszonyok (pl. köd, éjjel, stb.) és ha kell, megállítsa az autót, ha akadály van előtte. Na már most: ezt más gyártók radarral oldják meg, az ugye ilyenkor is működik.
DE ! A Subaru rendszerének a lelke 2 db kamera, és sehol nem esik szó radaros vagy más technológiáról. A kérdés emiatt merült fel bennem:

Ha "csak" kamerák vannak, akkor mennyivel látnak jobban rossz közlekedési viszonyok között, mint én ? Ha nem sokkal, akkor az, aki sokat vezet, és akár ködben, éjjel is mennie kell, annak így a rendszer sokszor nem igazán segít.

Vagy más a működési elv ?

Kérem segítsetek, ez az egy, ami miatt egy vásárlásnál nem a Subaru Outback vagy Forester lenne a befutó.

Üdv,

András.


Szia András!

EyeSight úgy lát, mint a szemünk. Térben! Ezért a távolságot, alakfelismerést jobban tudja, mint a radar. Összehasonlították a rendszereket, az akadály előtt kellett megállni, a többi (radaros) rendszer is megállt, csak elütötte az alakot, egyedül a Subaru állt meg az akadály előtt.
A radaros rendszer zárt helyen tud tévedni, alagútban pl. verődnek a jelek, nem lesz megbízható. Mercedes tesztnél pl. az úságírók egy csarnokban összetörtek néhány autót, mert a radar nem érzékelte az előtte álló Mercit.)

Ezzel együtt a kamerának is van hátránya, nagy ködben, hóesésben nem lát. Kikapcsol a rendszer, de kiírja, hogy nem tud működni, tessék figyelni.! A leírásban erre figyelmezteti a tulajdonost! Voltam nagy ködben, mikor már teljes tejfölben mentem, akkor kapcsolt ki a kamera is. Nyilván nem a vakon vezetésben segítség, hanem a ráfutásos baleseteknél, sávváltásnál, elalvásnál, tolatásnál, stb. EyeSight egy csomó díjat bezsebelt a megjelenése óta!
Írtam a rendszerről, itt megismerheted:
http://subaruklub.hu/subaru/technikai-i ... i-rendszer
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó

Az alábbiaknak tetszik petkó hozzászólása (2 fő):
Gabeeatanczos
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

ElőzőKövetkező

Vissza: Magyar

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég