Subaru WRX vagy WRX STI? (mindennapi használatra....)

Ha nem tudod hol keresd, segítünk. A leggyakoribb Subarus kérdésekre itt érdemes először választ keresni!

Subaru WRX vagy WRX STI? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: robert koch » 2015.05.29., pén. 13:01

Az sti 265 le 5.4 alatt 100 ..stb,a wrx 224 le 5.9 alatt 100,
hátúl,középen önzaró diffi (sti elöl is),-ha jól tudom...,tényleg egetverö a különbség vagy mindennapokra csak néha hobby autonak használva gazdaságosabb...kényelmesebb..kifizetödöbb egy wrx-et vennem??köszi az infókat.
robert koch
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 18:53
Has liked: 0 time
Been liked: 5 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: csibee » 2015.05.29., pén. 15:26

Miért van az hogy a frissen regisztált júzerek szokása, hogy topikokat nyitogatnak?
Miért nem lehet ott feltenni a kérdést ahol ennek helye van?

Pl. : http://forum.subaruklub.hu/viewtopic.php?f=5&t=1346

Amilyen a kérdés.... olyan a válaszom: Az STI jobb. Olyat vegyél.
Június 2-án lesz eSTI pesti, gyere el, kérdezz, szagold meg, nézz körbe.

:alien:
05' Type-UK Sti PPP - hawkeye - EJ207 - SOLD
96' Type-RA Sti JDM - gc8 - EJ20 - RIP
98' Type-RA Sti JDM - gc8 - EJ20 - LHD ;) - SOLD
Avatar
csibee
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 5124
Csatlakozott: 2008.08.23., szomb. 14:34
Has liked: 868 times
Been liked: 1098 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2015.05.29., pén. 18:26

+1 Csibenek

Raadasul ez a tema is 2 havonta elojon... Eskuszom kellene irni ra egy cikket vagy egy donteskonnyuto blokk diagrammot.
Meg is irom majd... Mar van sok otletem ra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ceofang 2015.05.29., pén. 18:27-kor.
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: robert koch » 2015.05.29., pén. 18:27

Miért van az hogy uj emberek eszerü dolgot kérdeznek és varják az eszerü valaszokat a márkatársaktöl és idétlen luzerek csak marhaságokat tudnak irni???
robert koch
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 18:53
Has liked: 0 time
Been liked: 5 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Schmidi » 2015.05.29., pén. 18:34

robert koch írta:Miért van az hogy uj emberek eszerü dolgot kérdeznek és varják az eszerü valaszokat a márkatársaktöl és idétlen luzerek csak marhaságokat tudnak irni???


Mert a kérdésedre nincs "egyszerű" válasz, rengeteg szempont van, a WRX és az STI pedig nem csak abban különbözik, hogy melyik hány másodperc alatt van 100-on. Szánd rá az időt, olvasgass vissza az ajánlott topikban is, hidd el megéri - a kérdéseidre (és annál még sokkal többre is) megtalálod a válaszokat.
Avatar
Schmidi
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 10:35
Has liked: 147 times
Been liked: 586 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: robert koch » 2015.05.29., pén. 18:35

Igen..sok ember dolgát megkönyitené a cikk mert nem sokunknak adatik meg a lehetöség kiprobalni mind a 2 tipust és rendesebb emberek nem akarnak hirdetet autókat csak tesztelgetni..jatszani vele az eladó kontójára,ti tapasztalt emberek vehetnetek a fáradságot egy ilyen leirásra igen hálásak lennénk,nagyon megköszöném,társaim nevében is!!!Sajnos nem mindenki forog ilyen körökben..nekem lesz lehetöségem sti-t kiprobálni de wrx et nem igy nincs alapom..idösebb tagoknak fel kéne karolni az ujakat nem leépiteni ez igy nem épiti a csapatszellemet hanem rontja..szeretnék subarut de vannak ilyen tipusu emberek mint én "sajna" nem egyszerü a döntésünk..mert szeretnénk okosan és nem áll rendelkezésre annyi összeg hogy félévente cserélgesem,utolag is bocsánat hogy beleronditottam az oldalatokba...irjatok ki használati szabalyokat mit lehet mit nem..ha valki mégis venné a fáradságot nagyon hálás lennék neki és köszönöm az infokat.
robert koch
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 18:53
Has liked: 0 time
Been liked: 5 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2015.05.29., pén. 18:43

Nem kell megsertodni, segitunk. Jo csapat ez hidd el, csak te vagy az x+1 ezzel a kerdessel es az uj topickkal. No lepjunk tul rajta.
Csibee is elhivott teged a jovo keddi StiPesti talalkozora (Carl Lutz rkpt also resze a Drava u.-nal, kedd 20:30. Ott lesz sok szaki, sok Sti es Wrx. Szerintem el is vinnenek 1 korre, ha erdekel a Subaru feeling es hogy megkonnyitsek a dontest.
Es kerdezgetheted a tulajok tapasztalait. Esetleg holnap is lesz Subaru tali, Gyorben az Eto parkban, ha az kozelebb van...

A diagramot majd megcsinalom vmikor. Nagyon sok kerdest kell merlegelni es nagyon kell tudni, hogy mit szeretnel vele kezdeni, mekkora a keret, stb. Sokan kezdenek WRX-szel, GT-vel aztan 1-2 ev mulva vagy valtanak Stire vagy elindulnak az ertelmetlen tuning, penznyelo lejton...

viewtopic.php?f=5&t=1346&start=2620
Itt van pl. jamborthomas90 hozzaszolasa, majd ra kb. 5 valasz.
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: robert koch » 2015.05.29., pén. 19:09

Na látod ezt szeretném elkerülni..hogy 2 év mulva kevés lesz és megint költögetni..egy "örök" autot szeretnék ami 5 napig "családi" hetvegén meg játszótér..nyilvan a kompromiszumokkal,a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes,a fentartás..fogyasztás ami kérdéses de arrol már sokat olvastam itt is face csop.ban is de az a legjobban megoszló...9l (pályán) tól 15 liter varosig...meg olyat is irtak hogy 12 alatt nem jösz ki...nincs sértödés,de a válaszom is egyszerü az uj topikra... : irtam a megfelelö helyre is 1 honapja kb.nagyon sok okos dolgot is olvastam(köszi még 1x) de dönteni azóta sem sikerül...Hidd el én lennék a legnagyobb vigyori egy subi talin de kint élek N.országban és évente 1x..2x járok haza..itt pedig kapcsolatot épiteni nagyon nehéz,1 subaru sti barát már lett kint ö fertözöt meg ..de ugye több szem többet lát,és ö már a nagyon elfogult kategória..mindenképp sti-t vegyek!!!-neki olyan 450 le körül van már.Ha sikerül a cikked valahogy gondolhatnal rám..nehogy elkerüljem..mindenképp olvasni szeretném.köszi.
robert koch
Újonc
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 18:53
Has liked: 0 time
Been liked: 5 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Taszi » 2015.05.29., pén. 19:25

robert koch írta:Na látod ezt szeretném elkerülni..hogy 2 év mulva kevés lesz és megint költögetni..egy "örök" autot szeretnék ami 5 napig "családi" hetvegén meg játszótér..nyilvan a kompromiszumokkal,a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes,a fentartás..fogyasztás ami kérdéses de arrol már sokat olvastam itt is face csop.ban is de az a legjobban megoszló...9l (pályán) tól 15 liter varosig...meg olyat is irtak hogy 12 alatt nem jösz ki...nincs sértödés,de a válaszom is egyszerü az uj topikra... : irtam a megfelelö helyre is 1 honapja kb.nagyon sok okos dolgot is olvastam(köszi még 1x) de dönteni azóta sem sikerül...Hidd el én lennék a legnagyobb vigyori egy subi talin de kint élek N.országban és évente 1x..2x járok haza..itt pedig kapcsolatot épiteni nagyon nehéz,1 subaru sti barát már lett kint ö fertözöt meg ..de ugye több szem többet lát,és ö már a nagyon elfogult kategória..mindenképp sti-t vegyek!!!-neki olyan 450 le körül van már.Ha sikerül a cikked valahogy gondolhatnal rám..nehogy elkerüljem..mindenképp olvasni szeretném.köszi.


Fogyasztasrol itt talalsz bovebb infot:

viewtopic.php?f=5&t=114

A 9 l vicc, annyit max 50km-en tud fogyasztani :D Realisan 11-12-tol indul, palyazasnal ez szorzodik 2-vel , 3-mal.. :D
Blobeye WRX Sti...
Avatar
Taszi
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 23:46
Tartózkodási hely: Párkány
Has liked: 267 times
Been liked: 92 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Tomcy » 2015.05.31., vas. 13:49

Taszi írta:
robert koch írta:Na látod ezt szeretném elkerülni..hogy 2 év mulva kevés lesz és megint költögetni..egy "örök" autot szeretnék ami 5 napig "családi" hetvegén meg játszótér..nyilvan a kompromiszumokkal,a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes,a fentartás..fogyasztás ami kérdéses de arrol már sokat olvastam itt is face csop.ban is de az a legjobban megoszló...9l (pályán) tól 15 liter varosig...meg olyat is irtak hogy 12 alatt nem jösz ki...nincs sértödés,de a válaszom is egyszerü az uj topikra... : irtam a megfelelö helyre is 1 honapja kb.nagyon sok okos dolgot is olvastam(köszi még 1x) de dönteni azóta sem sikerül...Hidd el én lennék a legnagyobb vigyori egy subi talin de kint élek N.országban és évente 1x..2x járok haza..itt pedig kapcsolatot épiteni nagyon nehéz,1 subaru sti barát már lett kint ö fertözöt meg ..de ugye több szem többet lát,és ö már a nagyon elfogult kategória..mindenképp sti-t vegyek!!!-neki olyan 450 le körül van már.Ha sikerül a cikked valahogy gondolhatnal rám..nehogy elkerüljem..mindenképp olvasni szeretném.köszi.


Fogyasztasrol itt talalsz bovebb infot:

viewtopic.php?f=5&t=114

A 9 l vicc, annyit max 50km-en tud fogyasztani :D Realisan 11-12-tol indul, palyazasnal ez szorzodik 2-vel , 3-mal.. :D



Én inkább azt mondanám hogy lábfüggő, nekem még 10L felett nem fogyasztott és használom rövid távokra is meg hosszabb 40-50-100km-es távra is, pedig szoktam neki tolni, főleg ha utolérek valakit és nem enged a saját ritmusomban közlekedni, plusz falukból kifele is mindig odalépek kicsit, mert imádom a hangját, nyilván pesti dugóban ez nekem is több lenne talán 1-2 literrel, de itt vidéken én eljárok vele így és van mosoly is bőven.

Ha családi autónak kell akkor szerintem elég a WRX is, persze alapból egyik sem lesz jó, mert kell egy kis hang, egy lefújó, egy direktszűrő, akkor ezekhez már hozzá kéne írni az ecu-t is, de én szerintem ezzel minden sport autó tulajnak számolni kell mert gyárilag nincs olyan autó amire azt mondod, hogy nem kell hozzányúlni.

Ha meg valaki kevesli a LE-t akkor meg kell nézni pár videót, hogy ügyes kezű emberek széria kocsival mit meg tudnak csinálni, és ha majd az menni fog, utána kell elgondolkozni a le növelésen, de a fenti átalakítások miatt amúgy is lesz 20-30 + paci, ami már bőven érezhető és élvezhető kategória.

De ahhoz persze nem fér kétség, hogy egy STI sokkal sokkal jobb, de fenntartási költségekben is feljebb van a mérce mint egy WRX-nél.
2001 Bugeye WRX Wagon
Avatar
Tomcy
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2007.04.29., vas. 13:10
Tartózkodási hely: Kisbér
Has liked: 53 times
Been liked: 161 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2015.06.01., hétf. 14:57

Na megcsináltam a mini tesztet; a tapasztaltaktól várom a további ötleteket :)

Rengeteg különbség van a WRX és az STI között, a teljesség igénye nélkül: turbo, intercooler, diffi, váltó, fékek, stabrudak, rugók, gátlók, újabb modelleknél az AC pumpa stb., stb. Ezekből adódik, hogy egy STI feszesebb, közvetlenebb, erősebb, jobban megáll, stb.

1. Mennyi pénzt szánsz autóra?
a; 0-1 millió Ft --> szívó Subaru, vagy nagy mákkal kifoghatsz egy 1. generációs Legacy Turbot
b; 1-2 millió Ft --> GT a te autód; talán, talán egy WRX
c; 2-5 millió Ft --> itt már lehet válogatni WRX és STI is akad a tartományban
d; 5 millió Ft fölött --> ha ennyi pénzed van, talán nem lesz gond egy STI-t fenntartani :)

2. Gondot okozna a -folyamatos- 14L/100km (>60Ft/km) fölötti fogyasztás?
a, IGEN --> Számodra csak a WRX vagy GT jöhet szóba
b; NEM --> Mhh. Ez alapján jó is lehet az STI.

3. Mindennapi használatra keresel autót?
a, IGEN --> Egy (GT) WRX a mindennapokra nemcsak olcsóbb, de kényelmesebb is. Ezektől eltekintve persze lehet STI-zni a hétköznapokon, csak valószínűleg nem fogsz vele végig nyélgázon közlekedni. Sima autópályás vagy városi utazgatásra pedig vétek elkoptatni egy ilyen kiváló, kihegyezett autót (motor is csak kapja a kilométereket, a kuplungja sem 2 fillér, stb. stb.)
b; NEM --> Mhh. Ez alapján jó is lehet az STI.

4. Fordult már elő veled olyan, hogy egy korábbi autódat gyengének kezdted érezni valamiben, ezért fejlesztgetni kezdted?
a; IGEN --> CSAK AZ STI. Arra is el tudsz majd költeni egy talicska pénzt, de akkor legalább nem a lejtő aljáról indulsz. Ha WRX-el indítanál, előbb utóbb megszoknád és több motorerő kellene. De ugye akkor erősebb fékek is, futómű (plusz ott van még a váltó, diffi), stb. stb.
b; NEM --> Ha csak ezt a válaszodat néznénk, akkor egy GT vagy WRX is elegendő lehet számodra.

5. Szeretnél komolyabban (verseny)pályázni? (másodperceket hajszolva)
a; IGEN --> CSAK AZ STI, nincs mese.
b; NEM --> Ez alapján elegendő lehet a WRX. Azzal is lehet pályázni, és komolyabb megszállottság nélkül az is kellemes társ. Csak vigyázz, ha egyszer belekóstolsz a pályázásba, könnyen rabul ejt.

6. Havazás esetén szeretnél mindig csak biztonságosan célba jutni, vagy ez számodra azt jelenti, hogy a hegyi szerpentinen kilinccsel előre gyakorolhatsz?
a; Menjen el a hóban --> GT / WRX (ezzel is lehet azért csúszkálgatni, de az Sti-től más ligában játszik)
b; Kilinccsel előre --> STI (nemcsak a hajtása sokkal jobb, a fékek és futóműve is sokkal inkább játékosabb) !

Érdemes már az elején jól átgondolni pontosan mit is szeretnél. Nagyon sokan akik sima WRX-et vesznek később azt mondogatják bárcsak STI-t vettem volna. Vagy 1-2 év után eladják és úgy váltanak végül STI-re. Olyat viszont még nem hallottam, hogy valaki STI helyett WRX-et szeretett volna (mert pl. előbbi túl kemény, túl sokat fogyaszt, stb.) Viszont, ha tényleg csak egy picit sportosabb és picit erősebb összkerekes autót keresel a hétköznapokra az átlagnál, akkor a WRX egy jó választás lehet.
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: bzsk » 2015.06.02., kedd 06:31

robert koch írta:Na látod ezt szeretném elkerülni..hogy 2 év mulva kevés lesz és megint költögetni..egy "örök" autot szeretnék ami 5 napig "családi" hetvegén meg játszótér..nyilvan a kompromiszumokkal,a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes,a fentartás..fogyasztás ami kérdéses de arrol már sokat olvastam itt is face csop.ban is de az a legjobban megoszló...9l (pályán) tól 15 liter varosig...meg olyat is irtak hogy 12 alatt nem jösz ki...


3 millából megálljon a történet, és STI legyen a vége?
Nagy mázlival megvagy (most tudnál is venni), de a fogyasztáson kívül sok más tényező van, amire költeni kell, lehet, és amire érdemes, és ennek úgy nekifutni, hogy minden pénzed a vásárlásra ölted, bátor dolog. Ha sokat mész, akkor a fogyasztáson kívül sok más egyéb kiadás is lesz.

Családi legyen, mit értesz ezalatt? Én WRX (vagy GT) kombit vennék a helyedben, és marad lóvé mellette mindenre. 8)
Impreza GT "00 - SOLD :roll:
Impreza "08 STI 8)
Avatar
bzsk
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 10:20
Tartózkodási hely: Budapest XIV., Eger
Has liked: 652 times
Been liked: 826 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Scoobye » 2015.06.02., kedd 11:18

robert koch írta:Na látod ezt szeretném elkerülni..hogy 2 év mulva kevés lesz és megint költögetni..egy "örök" autot szeretnék ami 5 napig "családi" hetvegén meg játszótér..nyilvan a kompromiszumokkal,a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes,a fentartás..fogyasztás ami kérdéses de arrol már sokat olvastam itt is face csop.ban is de az a legjobban megoszló...9l (pályán) tól 15 liter varosig...meg olyat is irtak hogy 12 alatt nem jösz ki...


Ha a fogyasztasnal szamit neked hogy most akkor 9-11 vagy 14 liter akkor ne vegyel STI-t.
Kopo fogyo alkatreszekre is 100 rugokat lehet konnyeden eltapsolni egy ilyen szintu autonal. A benzint ennel a tipusnal plane nem szabad szamolgatni. Akiknek 11-et fogyaszt ( nekem is szokott neha de akkor kb egy daewo matiz is lenyom ) azok nem tudom mire hasznaljak :twisted: Az atlag inkabb 13-14L
Ha megis kell szamolgatnod uzemanyagot akkor nem lesz orom vele jarni.

Masik meg hogy nem veszunk ugy autot hogy ki van centizve a penzunk. Egy STI vasarlasnal minimum 2-300K tartalekot illik kepezni.
03` STI PPP
Mica Black
Avatar
Scoobye
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2014.07.28., hétf. 16:39
Tartózkodási hely: Surrey, Brooklands
Has liked: 135 times
Been liked: 147 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2015.06.02., kedd 11:44

Csatlakozom, annyi kiegeszitessel, hogy van ugyebar a:

1. vetalar
2. vagyonszerzesi illetek 120-130k
3. eredetvizsga, torzskonyv, forgalmi 32k
4. elso nagy szerviz cca. 300k (fekolaj, difiolaj, valtoolaj, motorolaj+szuro, fagyallo, ekszij, gyertyak, legszuro, pollenszuro, benzinszuro, vizpumpa, vezermuszij, feszitogorgok, munkadij) - es itt meg felteteleztem, hogy a gumik jok, a fekek jok, ablaktorlok jok, stb. stb.
5. BIZTONSAGI tartalek 2-300k (az elso szerviz soran felfedezett ESETLEGES meglepetesekre, vagy az elso par honapban elojovo hibak javitasara)

Tehat egy 3 millios autot en ugy mernek felelosseggel megvenni, ha van tovabbi kb. 650-750e forintom a fent leirtakra.

Egy STI-vel mindennapozni tenyleg eleg nagy luxus: alkatreszarak miatt is es a MINIMUM!!! 60Ft/km-es fogyasztassal szamolva is. (Nekem peldaul az Evon 83 Ft/km csak az uzemanyagkoltsegem, a Turbos Legacy-n 60Ft/km, a mindenanpos civil kocsin 30Ft/km.)

Evente 25 000km-es futast feltetelezve, -CSAK az uzemanyagfogyasztast nezve- 1 325 000Ft-tal olcsobb egy normal csaladi autoval jarni, mint peldaul egy Evoval, Sti-vel. (Az alkatreszekkel, a suru olajcserekkel es az esetleges konnyen bekapott birsagokkal szamolva siman lehet sporolni ket evente egy Sti árát :) )
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: csibee » 2015.06.02., kedd 12:44

Akkor már én is bele vau vau.. amikor "normálisan" van használva a kocsi, akkor arra jutottam, hogy ha nincs havi 100-ad ami nem hiányzik sehonnan, akkor nem érdemes játszós autót tartani. Vagy ha igen akkor nem subarut. ;)
05' Type-UK Sti PPP - hawkeye - EJ207 - SOLD
96' Type-RA Sti JDM - gc8 - EJ20 - RIP
98' Type-RA Sti JDM - gc8 - EJ20 - LHD ;) - SOLD
Avatar
csibee
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 5124
Csatlakozott: 2008.08.23., szomb. 14:34
Has liked: 868 times
Been liked: 1098 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: flippercsabi » 2015.06.02., kedd 13:09

Ceofang írta:Na megcsináltam a mini tesztet; a tapasztaltaktól várom a további ötleteket :)

Rengeteg különbség van a WRX és az STI között, a teljesség igénye nélkül: turbo, intercooler, diffi, váltó, fékek, stabrudak, rugók, gátlók, újabb modelleknél az AC pumpa stb., stb. Ezekből adódik, hogy egy STI feszesebb, közvetlenebb, erősebb, jobban megáll, stb.

1. Mennyi pénzt szánsz autóra?
a; 0-1 millió Ft --> szívó Subaru, vagy nagy mákkal kifoghatsz egy 1. generációs Legacy Turbot
b; 1-2 millió Ft --> GT a te autód; talán, talán egy WRX
c; 2-5 millió Ft --> itt már lehet válogatni WRX és STI is akad a tartományban
d; 5 millió Ft fölött --> ha ennyi pénzed van, talán nem lesz gond egy STI-t fenntartani :)
...



Gratulálok ! Köszönöm ! Nagyon hasznos volt számomra is ! Egyértelművé tette , hogy nekem inkább majd egy WRX vagy GT lehet a befutó.
FORESTER
Avatar
flippercsabi
Haladó
Haladó
 
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.03.27., csüt. 10:38
Has liked: 48 times
Been liked: 64 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2015.06.02., kedd 13:26

Meg olyat lehetne 1/b kerdesnek beletenni, hogy:

Egyszeri nagy uzlettel/jutalommal/hitellel/orokseggel szerezted azt a 2-5 millio kozotti osszeget, amit most a kocsira szansz?
a; IGEN --> ne vegyel turbos Subarut!
b; NEM --> Tovabb lephetsz a kettes kerdesre :)
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Schmidi » 2015.06.02., kedd 13:44

csibee írta:Akkor már én is bele vau vau.. amikor "normálisan" van használva a kocsi, akkor arra jutottam, hogy ha nincs havi 100-ad ami nem hiányzik sehonnan, akkor nem érdemes játszós autót tartani. Vagy ha igen akkor nem subarut. ;)


Valamivel több mint fél év után ezt én is megerősítem (egy GT-vel a fenekem alatt) úgy, hogy nem egy bontószökevényt vettem, hanem egy kifejezetten jól karbantartott autót :)
Avatar
Schmidi
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 10:35
Has liked: 147 times
Been liked: 586 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Pete » 2015.06.04., csüt. 13:51

csibee írta:Akkor már én is bele vau vau.. amikor "normálisan" van használva a kocsi, akkor arra jutottam, hogy ha nincs havi 100-ad ami nem hiányzik sehonnan, akkor nem érdemes játszós autót tartani. Vagy ha igen akkor nem subarut. ;)



havi 100 felesleges penz alatt felesleges STI-rol almodozni... - ebben nincs benne benzin.., biztositas.., meg minden ilyesfajta hulyeseg..., abban a pillanatban, h valami kattan.., pattan a kocsiban.., onnan indul, hogy 100 ezer... :twisted: :twisted: :twisted: - es akkor olcso volt a jatek... - en speciel sosem szamoltam a fogyasztast rendesen.., de amikor hokocsiztunk..., akkor 57km 1 tank volt kb... :twisted: :twisted: :twisted: - Feri szerint teljesen normalis fogyasztast produkalt a kocsi akkor is...(felhivtam, mert nem akartam hinni a szamoknak es a mutatonak... :lol: :lol: :lol: )
GC8 - JDM STI RA BY NMS
MY06 STI (NMS 009 DURVA!!!) - volt...
Avatar
Pete
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2011.02.08., kedd 13:14
Tartózkodási hely: Székesfehérvár/Miami
Has liked: 30 times
Been liked: 37 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Mathe Szilard » 2015.06.05., pén. 10:50

robert koch írta:Miért van az hogy uj emberek eszerü dolgot kérdeznek és varják az eszerü valaszokat a márkatársaktöl és idétlen luzerek csak marhaságokat tudnak irni???


Mint Moderátornak és Elnökségi Tagnak engedtessék meg nekem pár kósza emocionális gondolat, ha már ezzel indítottunk és pl 1 STi is úgyis szinte 100%-ban erről, meg a pénzről szól (0,00 RÁCIÓ!!!)...

Hello, én Máthé Szilárd vagyok...és 7,5 éve nyúzok egy STi-t...
Te új vagy itt... :idea: :?:
Első napon a munkahelyeden is így nyomod... !?
Nem tudom, hogy hol hol szocializálódtál, de ez itt nem 1 börtön... Nem kell egyből mindenkit megverni...
Nem ettől lesz bármiféle respekted...
Hanem inkább attól, hogy - ha valóban ésszerűen akarsz milliókat költeni 1 ilyen autóra, és valóban szükséged van a jótanácsunkra / segítségünkre - szépen nekiseggelsz, és végigolvasod az "Impreza kérdések és válaszok" főtopikot, esetleg pár WRX-es és / vagy STi-s tag saját topikját, hogy mit szoptak be?; mennyit kölöttek rá?; mi megy tönkre?; mi-mennyibe kerül hozz?; mire használják?; stb.
És UTÁNA kérdezel a hiányzó információkra. Ha lusta vagy ezt végigcsinálni, akkor személyes vélemyénem szerint meg sem érdemelsz, és inkább ne is vegyél ilyen autót, mert nem fogod benne VALÓDI örömödet lelni. Holnap délután Kakucs. 13-18h között. Ha valódi tapasztalatokat szeretnél szerezni, akkor gyere ki, és beszélgess velünk...de ha lehet, akkor ne azzal indíts, hogy leköpöd a géptetőt... :wink:
Peace! és Respect!
EU EJ257 "hawk" STi MY'06 - bought, built, SOLD, died, reborn, died again; R.I.P.
MB 2015/05 A45 AMG "Black Widow" SOLD
BMW 2016 "F23" M235i Cabrio - Buzievagy!? SOLD
Volvo V60 MY'17 Polestar
Avatar
Mathe Szilard
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 6336
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:46
Tartózkodási hely: Budapest XVI, X, Siófok, Salgótarján
Has liked: 999 times
Been liked: 1547 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2015.06.05., pén. 10:58

Egyetertek. Csak annyi info, hogy a szemelyes talalkozo nem igazan megoldhato neki, mert ahogy irta evente 1x, 2x jar Magyarorszagon.
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Mathe Szilard » 2015.06.05., pén. 11:01

Jogos. Akkor marad a türelem és az olvasás, diskurzus...
Jómagam - már többször is leírtam / elmondtam nektek - közel 1 évig csak olvasgattam, nézelődtem, tesztelgettem...
Szerintem ennyi pénz elköltése előtt ez valahol természetes... És Koch Robinak is csak ezt tudom tanácsolni...
EU EJ257 "hawk" STi MY'06 - bought, built, SOLD, died, reborn, died again; R.I.P.
MB 2015/05 A45 AMG "Black Widow" SOLD
BMW 2016 "F23" M235i Cabrio - Buzievagy!? SOLD
Volvo V60 MY'17 Polestar
Avatar
Mathe Szilard
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 6336
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:46
Tartózkodási hely: Budapest XVI, X, Siófok, Salgótarján
Has liked: 999 times
Been liked: 1547 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: BubuSti » 2015.06.05., pén. 15:07

Mathe Szilard írta:Jogos. Akkor marad a türelem és az olvasás, diskurzus...
Jómagam - már többször is leírtam / elmondtam nektek - közel 1 évig csak olvasgattam, nézelődtem, tesztelgettem...
Szerintem ennyi pénz elköltése előtt ez valahol természetes... És Koch Robinak is csak ezt tudom tanácsolni...

Egyetértek. Bennem (és kedves feleségemben) 2014 áprilisában elején fogalmazódott meg annak a lehetõsége hogy esetleg egy új STI-t vegyünk Octavia RS helyett. November végéig olvasgattam (itt is máshol is), mérlegeltem hogy mi legyen, és akkor rendeltem meg az autót (8 hónap után). Mivel a WRX és az STI is erõsen rétegautó, én is csak azt tudom ajánlani hogy nagyon alapos átgondolás után vegyen bárki is, mert mindennek (még a Subaruknak is és most kövezzetek meg) megvannak az elõnyei és a hátrányai. Ezek az autók nem "mindennapiak", anyósomat nem ültetném be a volán mögé (egy 300 lôerõs E-mercit bárki elvezet, de egy Bubut nem), és pont ez a f.sza benne!

Habár csak 4000 Km van az autóban, kimondhatom hogy egy percig sem bántam meg, és szerintem nem is fogom megbánni a döntést hogy STI-t vettünk. Még a feleségem sem bánta meg, pedig nem egy kimondottan csajos autó (igaz a feleségem is egy belevaló csajszi).

Az új topik nyitásról meg annyit hogy nem gyakorlott fórumozók lehet hogy nem találják meg olyan könnyen a legalkalmasabb topikot, ezért belecsúszhatnak abba a "hibába" (ami nem minden fórumon minõsül akkora hibának, de itt igen), hogy új topikot nyitnak.

A topik kérdésére a válaszom: határozottan STI!
Avatar
BubuSti
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2014.06.01., vas. 21:24
Has liked: 554 times
Been liked: 934 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Oshii » 2015.06.05., pén. 16:42

BubuSti írta: A topik kérdésére a válaszom: határozottan STI!


Az oké, de Te egy 2015-ös STI-ben ülsz, ami 0km-es ;) (tudom, 4.000), míg ő:

robert koch írta:[...] a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes, [...]


Ennyi pénzből nem biztos, hogy annyira (relatív) költségmentes STI-t lehet vásárolni, mintha a szalonból hoznád el, így én a korábban, többek közt általad is, leírt dolgokat (türelem, tájékozódás, utánajárás, megfontolás, stb) szívlelném meg a kérdező helyében :)
Understeer is when you hit a wall with the front of the car
Oversteer is when u hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you!!!!
Avatar
Oshii
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013.10.15., kedd 13:32
Tartózkodási hely: Budapest, néha Kecskemét
Has liked: 110 times
Been liked: 258 times

Re: subaru wrx vagy wrx sti? (mindennapi használatra....)

HozzászólásSzerző: Scoobye » 2015.06.08., hétf. 14:01

Oshii írta:
BubuSti írta: A topik kérdésére a válaszom: határozottan STI!


Az oké, de Te egy 2015-ös STI-ben ülsz, ami 0km-es ;) (tudom, 4.000), míg ő:

robert koch írta:[...] a keret olyan 3 milla és felfelé kerekitve,jövö tavaszal lesz esedékes, [...]


Ennyi pénzből nem biztos, hogy annyira (relatív) költségmentes STI-t lehet vásárolni, mintha a szalonból hoznád el, így én a korábban, többek közt általad is, leírt dolgokat (türelem, tájékozódás, utánajárás, megfontolás, stb) szívlelném meg a kérdező helyében :)


Szerintem 3 millabol egy erosen rakoltos STI-t lehet venni leginkabb, felteve ha nem classic-ban gondolkodik az illeto.
03` STI PPP
Mica Black
Avatar
Scoobye
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2014.07.28., hétf. 16:39
Tartózkodási hely: Surrey, Brooklands
Has liked: 135 times
Been liked: 147 times

Következő

Vissza: Az első Kérdések/Válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron