Miért ne menjek a Hungaroringre ?

Ha nem tudod hol keresd, segítünk. A leggyakoribb Subarus kérdésekre itt érdemes először választ keresni!

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Peter76 » 2014.07.22., kedd 05:54

roland írta:GT/WRX középen viszkós.
elöl-hátul semmi !

csak az STI verziókban volt bármiféle speer ( torsen nem szokott lenni )


A GT ill WRX viszkòs hátul.
2008-után viszont elhagyták a nem sokat érő viszkòs difit a WRX-ekből.
Minden csak elhatározás és akarat kérdése...
a többi csak kifogás....
GF8 RA STI ;-)
Avatar
Peter76
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.10.02., szer. 20:52
Tartózkodási hely: Győr és a "környék" hegyei .DH.
Has liked: 170 times
Been liked: 397 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Scoobye » 2014.08.11., hétf. 18:03

Tomcy írta:Amugy valaki elmondhatná hogy mit bir akkor egy turbos subi, mert autópályát nem, pályanapot ahol 100-nál gyorsabbam kell menni megint nem, akkor mit???
Ahog egyre többet olvasom ezeket a sorokat egyre inkább meging a bizalmam pedig nekem is az álom verda.
Oké nyilván nem bir ki mindent de azért ez kicsit kevés.
Nekem a swift sport olyan 30x20percet volt már a ringen, kakucs és egyéb pályákat nem számolva jó részt semi slicken és egy csavart nem kellett meghúznom pedig 2:26-28-as köröket futok vele.



Egy gyari turbos auto ami utcara keszult azzal nem olcso jatek kimenni a hungaroringre.
De forditsuk meg mondjuk van egy komoly epitett autod tegyuk fel hogy tele vagy mint a deli busz es megveszed legjobbat a vilagon. Semmire nincs garancia. Az is szethullik majd vagy elobb vagy utobb de inkabb elobb mert az epitett autok azok mind uzemorasak.Nem veletlenul van atvizsgalas minden verseny elott/utan.

Miert birja a swift? Mert olyan kicsi a teljesitmenye, hogy kb meg sem tudod terhelni a versenypalyan...
03` STI PPP
Mica Black
Avatar
Scoobye
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2014.07.28., hétf. 16:39
Tartózkodási hely: Surrey, Brooklands
Has liked: 135 times
Been liked: 147 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Schmidi » 2014.08.31., vas. 09:12

Jani001 írta:Menj Kakucsringre, az kis pálya, kicsi a tempó, az adja a legkisebb terhelést a rendszernek! ;)
Rendszeresen szervez a Subaruklub is közös Kakucsringes pályanapokat, csatlakozz a következőbe!


Jani (vagy a többiek, akik rutinosak már a pályázásban :) ),

segítenétek egy kicsit, hogy pl. egy Kakucs esetén mivel kell számolni?
Azt hiszem ez talán a többi új GT tulaj (pl. gerig81) számára is hasznos lehet.

Konkrétan:
Mire érdemes figyelni, hogy ne tegyünk tönkre valamit mindjárt az elején az autóban? (Az alap dolgokon, melegítés, hűtés, stb.-n kívül)
Egyszerűen az utcai setuppal érdemes, tanácsos felmenni a pályára, vagy van valami amire jobban kell figyelni?
Az utcai gumikat mennyire eszi meg? Készüljön az ember arra, hogy egy-két pályanap után lehet új gumit venni?

Itt nyilván most nem versenyzésről, meg köridőkergetésről beszélek, hanem ha csak szeretnénk felmenni egy kis élményautózásra, meg megismerni az autót ilyen körülmények között.

Köszi!
Avatar
Schmidi
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 10:35
Has liked: 147 times
Been liked: 586 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Hooder » 2014.08.31., vas. 10:46

Ez mind használat függő. En nem tartozom ( még ) a hardcore tagok köze, de jo párszor voltam mar fent, utcai gumival. Persze, eszi, de ha figyelsz ra hogy ha mar kezd nyúlni akkor inkább lemész es pihenteted, azért kibír pár alkalmat. Fék távok nincsenek, az nem lesz gaz, a többi meg rajtad múlik mennyire rakod keresztbe vagy feszíted bele egy-egy kanyarba. Ha csak ki akarod magad próbálni es az autót, es sz össze szokás a lényeg akkor gyakorlatilag nem fogod jobban igénybe venni mint ha utcán tolod neki ;)
I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me
Avatar
Hooder
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 2625
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 22:19
Tartózkodási hely: Székesfehérvár - Budapest
Has liked: 410 times
Been liked: 926 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Jani001 » 2014.08.31., vas. 10:50

Jani sajnos nem rutinos, mert életében kétszer volt pályán! :D Annyit javaslok, hogy ne menj túl sok kört nyélgázon, hogy ne melegedjen túl az olaj. Az, hogy mennyi gumit eszel az nagyban függ attól, hogy mennyire csúszkálsz. Ha csak simán mész drift nélkül és 2-3 körönként raksz egy hűtő kört vagy pihizel fél percet, akkor elvileg sok baj nem lesz, gumi se fog vészesen fogyni. Fogyasztásra pályán viszont számolj 20-30 litert!
Avatar
Jani001
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 2437
Csatlakozott: 2008.01.15., kedd 00:08
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1040 times
Been liked: 731 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: ricsimae » 2014.08.31., vas. 10:59

Jani001 írta:Jani sajnos nem rutinos, mert életében kétszer volt pályán! :D Annyit javaslok, hogy ne menj túl sok kört nyélgázon, hogy ne melegedjen túl az olaj. Az, hogy mennyi gumit eszel az nagyban függ attól, hogy mennyire csúszkálsz. Ha csak simán mész drift nélkül és 2-3 körönként raksz egy hűtő kört vagy pihizel fél percet, akkor elvileg sok baj nem lesz, gumi se fog vészesen fogyni. Fogyasztásra pályán viszont számolj 20-30 litert!




Stock Sti 47l/100km nalam a hring!
Avatar
ricsimae
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2006.06.07., szer. 11:51
Tartózkodási hely: bp
Has liked: 37 times
Been liked: 6 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Jani001 » 2014.08.31., vas. 11:06

Nekem Kakucs 35 volt. Egy alap GT viszont szerintem 30 körül\alatt is beéri.
Avatar
Jani001
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 2437
Csatlakozott: 2008.01.15., kedd 00:08
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1040 times
Been liked: 731 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: flacci » 2014.08.31., vas. 18:51

Na én meg büszke voltam a 29 literemre. :D
'98 STI Type RA
Avatar
flacci
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013.01.05., szomb. 19:06
Tartózkodási hely: Szeged
Has liked: 1408 times
Been liked: 258 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Tomcy » 2014.09.08., hétf. 09:03

Scoobye írta:
Tomcy írta:Amugy valaki elmondhatná hogy mit bir akkor egy turbos subi, mert autópályát nem, pályanapot ahol 100-nál gyorsabbam kell menni megint nem, akkor mit???
Ahog egyre többet olvasom ezeket a sorokat egyre inkább meging a bizalmam pedig nekem is az álom verda.
Oké nyilván nem bir ki mindent de azért ez kicsit kevés.
Nekem a swift sport olyan 30x20percet volt már a ringen, kakucs és egyéb pályákat nem számolva jó részt semi slicken és egy csavart nem kellett meghúznom pedig 2:26-28-as köröket futok vele.



Egy gyari turbos auto ami utcara keszult azzal nem olcso jatek kimenni a hungaroringre.
De forditsuk meg mondjuk van egy komoly epitett autod tegyuk fel hogy tele vagy mint a deli busz es megveszed legjobbat a vilagon. Semmire nincs garancia. Az is szethullik majd vagy elobb vagy utobb de inkabb elobb mert az epitett autok azok mind uzemorasak.Nem veletlenul van atvizsgalas minden verseny elott/utan.

Miert birja a swift? Mert olyan kicsi a teljesitmenye, hogy kb meg sem tudod terhelni a versenypalyan...


A kis teljesitmény egy subaruhoz képest ok de amikor megjelent a legerősebb szívó 1.6-os volt szóval attól függ mihez hasonlitjuk. Amugy pl a kovácsolt dugók nagyban hozzá járulnak hogy birja a kiképzést.
2001 Bugeye WRX Wagon
Avatar
Tomcy
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2007.04.29., vas. 13:10
Tartózkodási hely: Kisbér
Has liked: 53 times
Been liked: 161 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Scoobye » 2014.09.08., hétf. 09:59

Tomcy írta:
A kis teljesitmény egy subaruhoz képest ok de amikor megjelent a legerősebb szívó 1.6-os volt szóval attól függ mihez hasonlitjuk. Amugy pl a kovácsolt dugók nagyban hozzá járulnak hogy birja a kiképzést.


Hat kb barmilyen atlag autot felvihetsz a hungaroringre nem fogja osszefosni magat. Anno az en husz eves civic i-VT-m is palyazott.
Akkor halt meg mikor mar at lett epitve a mocija es 9,500-at forgott... :mrgreen:
03` STI PPP
Mica Black
Avatar
Scoobye
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2014.07.28., hétf. 16:39
Tartózkodási hely: Surrey, Brooklands
Has liked: 135 times
Been liked: 147 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Impala » 2014.10.01., szer. 13:32

Tomcy írta:Amugy valaki elmondhatná hogy mit bir akkor egy turbos subi, mert autópályát nem, pályanapot ahol 100-nál gyorsabbam kell menni megint nem, akkor mit???
Ahog egyre többet olvasom ezeket a sorokat egyre inkább meging a bizalmam pedig nekem is az álom verda.
Oké nyilván nem bir ki mindent de azért ez kicsit kevés.
Nekem a swift sport olyan 30x20percet volt már a ringen, kakucs és egyéb pályákat nem számolva jó részt semi slicken és egy csavart nem kellett meghúznom pedig 2:26-28-as köröket futok vele.

Mondjuk én családi kocsinak akarom majd nem sokat fog menni 2-4000km max/év de azért lehet kipróbálnám 1x 1x pályán is csak az élmény miatt.

Tényleg a téli csúszkálást mennyire birja? Oda kell valami spéci felkészülés vagy azt tudja gyárilag üzembiztosan?

Plusz az érdekelne hogy a turbósokból van olyan amibe hátul nincs sper és ha igen akkor mitől függ? Gyár felszereltség vagy évjárat?

Plusz az autopálya akkor is gáz ha fmic van?


Mit bír? Rallizást..vagy valami olyasmit. Persze ott meg néha felüt a gyári futómű, de legalább a motor meg a fék megmarad:)
Most már jó lenne letisztázni, hogy GT-ben gyárilag van hátul akármilyen sperr vagy nincs?
Impala
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 08:25
Has liked: 5 times
Been liked: 3 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Jani001 » 2014.10.01., szer. 14:13

Én úgy tudom, hogy viszkós van benne, de hívj fel egy szakit, az a biztos!
Avatar
Jani001
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 2437
Csatlakozott: 2008.01.15., kedd 00:08
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1040 times
Been liked: 731 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Schmidi » 2014.10.01., szer. 15:42

Impala írta:Most már jó lenne letisztázni, hogy GT-ben gyárilag van hátul akármilyen sperr vagy nincs?


Eszerint van: http://home.gci.net/~cowdookey/818/Tran ... Public.pdf
Avatar
Schmidi
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 10:35
Has liked: 147 times
Been liked: 586 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: roland » 2014.10.01., szer. 16:18

az EU gt-k hez pont nincs írva semmi..

de amúgy mit nézegeted ezt ? emeld fel azt meglátod.

Megforgatod a kereket és érzed , hogy fogja-e valami meg hogy mit csinál a másik oldal

amit eddig én láttam abban semmi nem volt... pedig volt jdm is
Avatar
roland
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2006.09.24., vas. 23:42
Tartózkodási hely: budapest XI
Has liked: 50 times
Been liked: 96 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: roland » 2014.10.01., szer. 16:19

amúgy meg tök OFF !!
Avatar
roland
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2006.09.24., vas. 23:42
Tartózkodási hely: budapest XI
Has liked: 50 times
Been liked: 96 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Impala » 2014.10.01., szer. 19:20

roland írta:az EU gt-k hez pont nincs írva semmi..

de amúgy mit nézegeted ezt ? emeld fel azt meglátod.

Megforgatod a kereket és érzed , hogy fogja-e valami meg hogy mit csinál a másik oldal

amit eddig én láttam abban semmi nem volt... pedig volt jdm is


Rendben, majd megforgatom...
A táblázat szerint az ugyanolyan korú Legacy turbókban mindben viszkós van, szerintem ez valószínűsíti, hogy az Impreza GT is ugyanilyen lehet.
-
Impala
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 08:25
Has liked: 5 times
Been liked: 3 times

Re: Miért ne menjek a Hungaroringre ?

HozzászólásSzerző: Schmidi » 2014.10.01., szer. 20:47

roland írta:amúgy meg tök OFF !!


Folyt. köv. a GT topikban: viewtopic.php?p=297789#p297789
Avatar
Schmidi
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 10:35
Has liked: 147 times
Been liked: 586 times

Előző

Vissza: Az első Kérdések/Válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég