Klubtagság

Üdvözöljük fórumunkban!
Vendégkönyvünkbe bejelentkezés nélkül is írhat. Amennyiben fórumunk megtetszett, vagy a Subaru márka iránt érdeklödik, regisztrálja magát!

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.05.29., hétf. 15:06

Freechess írta:Sziasztok!

Lehet, hogy csak én vagyok béna, de pártoló tagságom ellenére úgy tűnik, nagyon korlátozottak a lehetőségeim a fórum böngészésében.
Tudnátok segíteni? Köszönöm előre is.

Free


Szia!

Most nézd meg :!: :wink:
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: Freechess » 2017.05.30., kedd 13:13

petkó írta:
Freechess írta:Sziasztok!

Lehet, hogy csak én vagyok béna, de pártoló tagságom ellenére úgy tűnik, nagyon korlátozottak a lehetőségeim a fórum böngészésében.
Tudnátok segíteni? Köszönöm előre is.

Free


Szia!

Most nézd meg :!: :wink:


Köszönöm szépen! :hot:
Üdv

Free :computer:
Freechess
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2006.05.22., hétf. 23:17
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 15 times
Been liked: 11 times

HozzászólásSzerző: midgardcoil » 2017.06.06., kedd 10:00

Sziasztok!

Korábban voltam már itt a fórumon, szerettem volna Subarut venni magamnak, közben máshogy alakultak a dolgok. Mindenesetre örültem, hogy van egy átfogó fórum, ahol lehet kérdezni, beszélgetni, képeket osztani, adni-venni, stb. Több éve tagja vagyok másik márkához tartozó, ehhez hasonló közösségnek, és azt vettem észre, hogy mindenkinek jó, ha a fórum regisztráció után bárki számára hozzáférhető (akár reg. nélkül is). A kezdők könnyebben indulnak, belelátnak, mit jelent az adott típussal élni, a régi tagokat, akik tagságit is fizetnek, pedig egyáltalán nem zavarja.

Nem tudom, mi alapján zárjátok ki, akik nem fizetnek, de annyira nem szimpatikus lépés, hogy ha lenne Subarum, akkor sem akarnék csatlakozni. Most sógorom szeretne családi autónak egy 4.generációs Legacyt vásárolni, neki szerettem volna segíteni, hogy megérdeklődöm itt a fórumon, mik a tapasztalatok az adott típusról...Marad a Facebook. Ha szétnéztek nagyban, láthatjátok, hogy a jó modell, ami hosszú távon jót tesz a közösségnek, ha nyitott marad. Nekem már nem fog hiányozni, azért írtam le, mert biztosan lesznek, akiknek jól jönne, ha nyitott lenne a fórum. Mennek majd a Facebookra, ott meg aztán van színvonal.

Köszi a türelmet, üdv!
--
Gábor

Az alábbiaknak tetszik midgardcoil hozzászólása (4 fő):
BaboPisti70CeofangAirtibi
midgardcoil
Újonc
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2017.01.07., szomb. 00:43
Tartózkodási hely: Gödöllő
Has liked: 0 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: Endlos » 2017.06.06., kedd 16:46

Sziasztok!
Kicsit eltévedtem.
Nemrég írtam ide többet is, válaszokat is kaptam Legacy vásárlás ügyben. Nem találom a topicot, és a saját hozzászólásaimat sem.
Endlos
Újonc
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.10.15., hétf. 13:30
Tartózkodási hely: Debrecen
Has liked: 1 time
Been liked: 1 time

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: Flash » 2017.06.06., kedd 20:29

Ugye, kedves vezetőség, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel?
De nem vagyunk ezek szerint elegen... Vagy pont hogy elegen?...További jó szórakozást

Az alábbiaknak tetszik Flash hozzászólása (3 fő):
NateSAirtibiPisti70
Avatar
Flash
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 10:53
Tartózkodási hely: a Föld nevű bolygó
Has liked: 94 times
Been liked: 150 times

HozzászólásSzerző: bzsk » 2017.06.07., szer. 05:29

Nekem bejön így is a fórum. :alien:

Hülyéből van elég a Facebook-on is, csak azért nem lépek ki a csoportokból, mert sose lehet tudni, talán találok egy kihagyhatatlan felnit.
Impreza GT "00 - SOLD :roll:
Impreza "08 STI 8)

Az alábbiaknak tetszik bzsk hozzászólása (2 fő):
Mathe SzilardPisti70
Avatar
bzsk
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 10:20
Tartózkodási hely: Budapest XIV., Eger
Has liked: 652 times
Been liked: 826 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: rozsko » 2017.06.07., szer. 05:55

Szerintem attól még hogy valaki befizeti a párttagságit lehet hulye és vica verza.
Szemely szerint úgy érzem, hogy egy amúgy sem túl pörgős fórumból egy szinte egyáltalán nem pörgő fórum lett.
Azt nem mondom hogy ez most rossz és hogy csináljuk vissza, pusztán csak (én is) leírtam amit tapasztalok.

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről
2007 STi Limited Edition
Kép Kép
Avatar
rozsko
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2015.09.01., kedd 20:07
Has liked: 683 times
Been liked: 1442 times

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.06.07., szer. 06:44

Nekem úgy tűnik, ez egy szűrő. Akinek nem èti meg befizetni az éves fdíjat, nem is szereti Subarut, nem kíváncsi màsok vélemènyète, tapasztalatára. Ha elvből nem fizeti be , az is egy szűrő...
Akik nekem fontosak, maradtak, akik újak, pártolók lettek, ők azért fontosak, mert komolyan gondolják.

És könyörgöm, nem horror összegről van szó, évi 5000 Ft! Ennyit akkor is megkockáztatnék, ha tőrténetesen előre nem tudnám, mi fogad a Fórumon.
,
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó

Az alábbiaknak tetszik petkó hozzászólása:
Pisti70
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

Re:

HozzászólásSzerző: petester » 2017.06.07., szer. 08:14

petkó írta:Akinek nem èti meg befizetni az éves fdíjat, nem is szereti Subarut, nem kíváncsi màsok vélemènyète, tapasztalatára.
,

Ne haragudj, de ez demagóg duma. Nem mellesleg kétélű... Lefordíthatnám így is: Aki nem ad másoknak tapasztalatot, nem írja le a véleményét, csak akkor, ha befizeti a pártolói díjat, az nem szereti a Subarut és nem tiszteli mások szuverén jogát, vagyis hogy önállóan hozza meg a döntését, hogy hova, kikhez is szeretne tartozni.

Van még a családban két veterán autó, miknek köszönhetően megfordultam több klubban és megismertem nagyon segítőkész és jó embereket. Klubot is csak azért váltottam, mert nem tetszett az előző működése, pedig megkaptuk a tagság mellé a kedvezményes kötelező biztosítást is. A jelenlegi klubban megtehetném azt is, hogy az éves "jelképes" összeget egy autónak megfelelő díjáért fizetem meg (szintén 5000 Ft), de kifizetem a dupla díjat, mert sokat tettek/tesznek a közösségért.
Abban igazatok van, hogy ez a tagság egy szűrő, de egyik klubnál sem zárták el az információ csapot csak azért, mert nem fizetett valaki. Erre én is összehúztam a szemöldököm, de kifizettem a tagságot, mert reméltem, hogy egy jó rendszer fogad. De egyelőre csak falakba ütközök...

Az alábbiaknak tetszik petester hozzászólása (4 fő):
GhostNateSFlashPite
Avatar
petester
Haladó
Haladó
 
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2017.05.02., kedd 12:48
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 54 times
Been liked: 84 times

Re: Re:

HozzászólásSzerző: labzoli » 2017.06.07., szer. 10:48

petester írta:
petkó írta:Akinek nem èti meg befizetni az éves fdíjat, nem is szereti Subarut, nem kíváncsi màsok vélemènyète, tapasztalatára.
,

Ne haragudj, de ez demagóg duma. Nem mellesleg kétélű... Lefordíthatnám így is: Aki nem ad másoknak tapasztalatot, nem írja le a véleményét, csak akkor, ha befizeti a pártolói díjat, az nem szereti a Subarut és nem tiszteli mások szuverén jogát, vagyis hogy önállóan hozza meg a döntését, hogy hova, kikhez is szeretne tartozni.



No offense, de:
Épp most írtam neked, hogy az autódba nem lehet utólagos tolatókamerát szerelni, mert a kijelzőből hiányzik az ehhez szükséges elektronika. Végülis "csak" megspóroltam neked egy - a jellemzően előforduló esetet alapul véve - valami youtube videón fellelkesülve az ebay-en USA-ból vásárolt "mert ez tuti jó lesz" barkácsolást, ami nem vezet sehová.
Miért tettem? Előrébb vagyok általa? Hiányzik a személyes vagy üzleti boldogulásomhoz? Nem. Azt' mégis utánanéztem.
Zoli
Avatar
labzoli
Kiemelt támogató
Kiemelt támogató
 
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 15:25
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 191 times
Been liked: 252 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.07., szer. 11:13

petkó írta:Nekem úgy tűnik, ez egy szűrő. Akinek nem èti meg befizetni az éves fdíjat, nem is szereti Subarut, nem kíváncsi màsok vélemènyète, tapasztalatára. Ha elvből nem fizeti be , az is egy szűrő...
Akik nekem fontosak, maradtak, akik újak, pártolók lettek, ők azért fontosak, mert komolyan gondolják.

És könyörgöm, nem horror összegről van szó, évi 5000 Ft! Ennyit akkor is megkockáztatnék, ha tőrténetesen előre nem tudnám, mi fogad a Fórumon.
,

Petkó, köszönöm! Igazán...
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása:
petkó
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: Taszi » 2017.06.07., szer. 11:24

Szvsz ha ugy lenne megoldva, mint a "palyazos" topicok anno, hogy mindenki latja, de csak az tudna kommentelni, aki befizet, az motivalo hatassal lenne. Worldpiece :mrgreen:
Blobeye WRX Sti...

Az alábbiaknak tetszik Taszi hozzászólása:
Ace
Avatar
Taszi
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 23:46
Tartózkodási hely: Párkány
Has liked: 267 times
Been liked: 92 times

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.06.07., szer. 11:28

petester írta:
petkó írta:Akinek nem èti meg befizetni az éves fdíjat, nem is szereti Subarut, nem kíváncsi màsok vélemènyète, tapasztalatára.
,

Ne haragudj, de ez demagóg duma. Nem mellesleg kétélű... Lefordíthatnám így is: Aki nem ad másoknak tapasztalatot, nem írja le a véleményét, csak akkor, ha befizeti a pártolói díjat, az nem szereti a Subarut és nem tiszteli mások szuverén jogát, vagyis hogy önállóan hozza meg a döntését, hogy hova, kikhez is szeretne tartozni.

, de egyik klubnál sem zárták el az információ csapot csak azért, mert nem fizetett valaki. Erre én is összehúztam a szemöldököm, de kifizettem a tagságot, mert reméltem, hogy egy jó rendszer fogad. De egyelőre csak falakba ütközök...


Nem jól gondolod, mert igenis, ez rgy jó közösség, olvass csak vissza zopicokat, mindenki segítőkész, nyilván nem pénzért adnak tanácsot! A pártolói díj nem valakiknek megy, hanem a közösségnek. amiből a Klubnak több ldhetősége van.
Én pl. 15 éve fizetem, nem csak azért, h topicokhoz hozzáférjek, hanem azért is, mert tudom, hogy a Klubnak szüksége van erre a pénzre. + itt sok barátot szereztem, jól érzem magam az Igazi Subarusok között!
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: Ace » 2017.06.07., szer. 11:36

Sziasztok,

Megmondom őszintén az elején én is csak olvasgattam a fórumot információkat gyüjtöttem majd regisztráltam mikor kocsit kerestem aztán mikor meglett a kiszemelt be is fizettem a tagságot mert szeretem támogatni a közöséget ahova tartozni szeretnék. Nekem az a rendszer nagyon tetszett és láttam ,hogy sok segítőkész ember található ezen a fórumon és rengeteg információ. Csak azt akartam leírni ,hogy a mostani rendszer lehet engem is elrisztott volna az elején pedig tényleg jó itt a közösség.

üdv
06 Hawk WRX

Az alábbiaknak tetszik Ace hozzászólása (4 fő):
GhostFlashCeofangTaszi
Avatar
Ace
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 267
Csatlakozott: 2015.01.07., szer. 12:48
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has liked: 799 times
Been liked: 250 times

Re:

HozzászólásSzerző: petester » 2017.06.07., szer. 12:52

petkó írta:Nem jól gondolod, mert igenis, ez rgy jó közösség, olvass csak vissza zopicokat, mindenki segítőkész, nyilván nem pénzért adnak tanácsot! A pártolói díj nem valakiknek megy, hanem a közösségnek. amiből a Klubnak több ldhetősége van.
Én pl. 15 éve fizetem, nem csak azért, h topicokhoz hozzáférjek, hanem azért is, mert tudom, hogy a Klubnak szüksége van erre a pénzre. + itt sok barátot szereztem, jól érzem magam az Igazi Subarusok között!


Elbeszélünk egymás mellett... Egy másik topikban is leírtam a véleményem, nem a fizetés van ellenemre, mert azt megtettem volna magamtól is. Csak az a furcsa, hogy olyan dolgot tesztek fizetőssé, amivel máshol nem találkoztam és nem is hallottam róla...

A közösség is biztos szuper, de mivel új vagyok, nem ismerek személyesen senkit Joruson kívül. Sajnos nagyon rosszkor kerültem ide.
Ahogy szabad időm engedi, olvasom a számomra érdekes topikokat, volt pörgés, de most ezt sajnos nem tapasztalom.

Az, hogy egy klub a tagsági díjból tud bármit elérni, tisztában vagyok, mint írtam is, egy másik klubban is tag vagyok, két autó után két díjat is fizetek, pedig megtehetném hogy csak egyet fizetek. Csak számomra szokatlan, hogy ekkora különbséget tesz a klub pártoló tag és mezei user között. 13 éve veterán autózok, ez volt az első autóm is, túl vagyok két felújításon, így tapasztaltam szerintem eleget autós körökben, de eddig egyik klub sem az információ szabad áramlásán húzta meg a határt. Elég vonzó volt az, hogy ha fizettem a klub tagságát, a klubos flotta kedvezményt megkaptam a kötelező biztosítás során. Emellett voltak még az egyéb kedvezmények a találkozók részvétele során, a partner cégeknél a kedvezmények. Hogy csak a fontosabbakat említsem.
Avatar
petester
Haladó
Haladó
 
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2017.05.02., kedd 12:48
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 54 times
Been liked: 84 times

Re: Re:

HozzászólásSzerző: petester » 2017.06.07., szer. 13:07

labzoli írta:No offense, de:
Épp most írtam neked, hogy az autódba nem lehet utólagos tolatókamerát szerelni, mert a kijelzőből hiányzik az ehhez szükséges elektronika. Végülis "csak" megspóroltam neked egy - a jellemzően előforduló esetet alapul véve - valami youtube videón fellelkesülve az ebay-en USA-ból vásárolt "mert ez tuti jó lesz" barkácsolást, ami nem vezet sehová.
Miért tettem? Előrébb vagyok általa? Hiányzik a személyes vagy üzleti boldogulásomhoz? Nem. Azt' mégis utánanéztem.
Zoli


Hálás is vagyok érte, köszönöm, nem véletlen, hogy Petkó átirányított Hozzád!
De nem értem az indulatot, mármint ezt vélem felfedezni a soraid között.
Avatar
petester
Haladó
Haladó
 
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2017.05.02., kedd 12:48
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 54 times
Been liked: 84 times

HozzászólásSzerző: labzoli » 2017.06.07., szer. 14:52

Nincs bennem semmi indulat (most is válaszoltam a következő pü-re :wink: ), csak kb ugyanezen a témán mozgott a fórumos "pörgés" az elmúlt hónapokban, és kezd nagyon megtelni a puttonyom.

Magánvéleményem következik (nem egyeztettem a vezetőség tagjaival, de csodálkoznék, ha másképp gondolnák):
Nagyon szépen venné ki magát, és mindenképpen civilizált hozzáállás lenne, ha minden frissen csatlakozott pártoló tagunk röviden, néhány sorban bemutatkozik, ahelyett, hogy 1-2-3 heti "aktív" státusz után menten az alapokat kezdi feszegetni. Régen ez magától értetődő volt, kár, hogy elfelejtődött.
Ebben a klubban a pártoló tagok nem formálnak jogot "emelt szintű szolgáltatásokra", hisz nincsenek ügyfelek és szolgáltatók, nincsenek vásárlók (akiknek ab ovo mindig igaza van) és eladók, itt a márkát szerető emberek szoktak összejárni. Akár verbálisan, online, akár fizikai valójukban, az igazi világban.

Az alábbiaknak tetszik labzoli hozzászólása (3 fő):
Pisti70petkóTheSpartan85
Avatar
labzoli
Kiemelt támogató
Kiemelt támogató
 
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 15:25
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 191 times
Been liked: 252 times

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2017.06.07., szer. 15:25

Zoli, szerintem Petester arra gondolt, hogy jelenleg csak a partolo tagok olvashatjak (es irhatjak) a forumot. Ezert irta, hogy most ekkora kulonbseget tesz a klub a partolo es a nem partolo tagok kozott. Mert most bizony a tagdij befizetesevel (partolassal) ergo jogot formalhat barki az emelt szintu szolgaltatasra. Magyarul: a forum hozzaferesre. Mig a mezei, nem tamogato user mindenbol ki van hagyva. Ezek tenyek, sokaknak nem tetszik, de biztosan sokan vagytok akiknek igen. A vezetoseg maroknyi csapata onalloan megszavazta, a tobbieknek pedig tudtommal semmi beleszolasa nem volt.

Biztosan volt, aki:
- maximalisan egyetertett ezzel a lepessel,
- volt akit nem zavart, mert amugy is tamogato volt es maradt,
- es volt akit talan ezek az uj szelek tartottak/tartanak tavol a (tovabbi) tamogatastol.

En speciel tudom milyen (volt) a forum es alapbol 5000Ft-ot sem sajnalnek. Sot tobbet sem,
bar a felhasznalasa nagyon nem mind1! De ahogy mar milliszor leirtam volt sok olyan dolog a klub es a forum eletben, ami engem nagyon zavart es nem lattam valtozast, csak negativat. Igy -bar emberileg imadlak titeket- es a Subarukat is, kiszorultam a forumrol. A klub eletbol viszont nem! 8)
Hiszen -ami amugy is 100x tobbet jelent nekem- IRL (in real life) elnek tovabb a kapcsolatok es bizom benne, hogy uj ismerosoket is talalok majd a szemelyes talalkozokon. Legyen az FB szervezes, parkolo parade, lelkes lokalpatriotak szervezkedese vagy akar egy StiPesti. A nem zart koru rendezvenyeitekre (pl. OST) is szivesen elmegyek, ha nem tiltjatok ki a hulye fejem :)

Pl. Airtibi es Cott90 szervezte gyori talikon is sokszor ismerek meg uj, jofej arcokat. Kulon pikanteria, hogy most ok sem tamogatok...
De emlithetnek sok mas rendezvenyt még, aminek nem sok koze volt a klubhoz. Maximum a feluletet adta hozza, de abbol van sok masik.

Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása (2 fő):
FlashPisti70
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.06.07., szer. 17:02

Én egyetlen dolgot hiányolok, pedig úgy emlékszem volt róla szó. Aztán lehet az én agyam ennyire fantáziadús, de majd mindjárt kiderül:

Szóval, úgy volt, hogy azért marad majd egy homokozó a nem pártolók részére is, ahol ugye kérdés-felelek alapon lehet majd játszani, stb. Most ezt vagy én nem találom, vagy egyszerűen nincs ilyen.
Ha pedig nincs, az nagy baj. Most akkor egy kérdés miatt, ami pl: tud valaki valamit erről az X autóról, arról az Y emerről, stb. Ezért kidob majd 5000 forintot? Nem fog. Nincs olyan színtere a fórumnak, jelenleg, ahol mi, Zöldek, érintkezni tudunk veletek, a fórum-topic témáján kívül.
Többek között ezért írtam a legelső szabad fórumba, a Huszár Attival kapcsolatban, mert egy ismerősöm már rárepült volna ugyannarraa a 6-os DCCD-s váltóra, amit nekem kínálgatott anno. Az tűnt fel elsőnek, hogy ugyan annyiért kínálta egy másik illető. Majd mondtam neki, kérjen képet, mutassa meg. Mint kiderül ehte ugyan azt a fotót kapta, mint én. Pont. Happy End.

Köszönöm

Az alábbiaknak tetszik TheSpartan85 hozzászólása:
Pisti70
Avatar
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2016.08.04., csüt. 19:09
Has liked: 166 times
Been liked: 107 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.07., szer. 18:21

TheSpartan85 írta:Én egyetlen dolgot hiányolok, pedig úgy emlékszem volt róla szó. Aztán lehet az én agyam ennyire fantáziadús, de majd mindjárt kiderül:

Szóval, úgy volt, hogy azért marad majd egy homokozó a nem pártolók részére is, ahol ugye kérdés-felelek alapon lehet majd játszani, stb. Most ezt vagy én nem találom, vagy egyszerűen nincs ilyen.
Ha pedig nincs, az nagy baj. Most akkor egy kérdés miatt, ami pl: tud valaki valamit erről az X autóról, arról az Y emerről, stb. Ezért kidob majd 5000 forintot? Nem fog. Nincs olyan színtere a fórumnak, jelenleg, ahol mi, Zöldek, érintkezni tudunk veletek, a fórum-topic témáján kívül.
Többek között ezért írtam a legelső szabad fórumba, a Huszár Attival kapcsolatban, mert egy ismerősöm már rárepült volna ugyannarraa a 6-os DCCD-s váltóra, amit nekem kínálgatott anno. Az tűnt fel elsőnek, hogy ugyan annyiért kínálta egy másik illető. Majd mondtam neki, kérjen képet, mutassa meg. Mint kiderül ehte ugyan azt a fotót kapta, mint én. Pont. Happy End.

Köszönöm

"Tessék befizetni az 5e-t és a fórum lelkes, támogató tagjai megóvnak az ilyen mellényúlástól, amibe pártoló tagság híján simán beleszaladhatsz. Ugye, hogy megéri befizetni!?"
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása:
gerig81
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: lor » 2017.06.07., szer. 18:48

felteszed a kérdéseket az ok de ki fog vállaszolni a feltett kérdésre?
mert vagy az kell hozzá, hogy sokan sokféle emberek látogassák akik megtudják mondani pl, hogy kétszer látták fára csavarva azt a csini autót.
vagy olyan szakértők járjanak ide akik nagyrészt már rég nem járnak (intercet, 1stdriver, nferi, ...) vagy még éppen jártak nemrég de fel lett húzva a kerités ami vagy kint tartja a hülyéket vagy bent (ezt mindenki másképp látja).
most már pedig egyre kevésbé van kedvük ide járni mivel belőlük "élt" eddig ilyen szempontból a fórum ugyanakkor csak a tudásukra van szükség.
a véleményére nem!
MEDVE!!!. . . . . . borzasztus falánkusz
nyik nyik nyik tanonc

Az alábbiaknak tetszik lor hozzászólása (2 fő):
GhostGabee
Avatar
lor
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 5528
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 14:37
Tartózkodási hely: miskócz, balkán
Has liked: 1 time
Been liked: 905 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.07., szer. 18:55

A zártság témája már rengetegszer ki lett taglalva, és sok komment is olvasható eddigiek során a témában, így bár van aki saját bevallása szerint se olvasta el eddigieket, köszönöm annak aki mindezt kulturáltan, konstruktív kritikaként fogalmazza meg.

Sajnos azzal nem lehet, és nekem speciel nincs is kedvem mit kezdeni aki azért jár vissza, hogy továbbra is lehessen rosszindulatú kommenteket hozzáfűzni a dologhoz, mert a szándékos bomlasztással az ég világon semmit nem lehet elérni. Aki ezt találja megoldásnak, nyugodtan haladhat is tovább, semmilyen közösségből nem fog hiányozni.

A fórum zárása nem olyan régóta él, az, hogy mi lesz az igazi megoldás a hosszú távon, azt úgyis az idő mondja meg. Bármilyen változás lehet még a későbbiekben, annak függvényében hogy alakulnak a dolgok, de egy hónap után hátraarc biztosan nem fog történni, maximum apróbb finomítások.

A Subaruklub fórumán mindig is volt Zárt tartalom, maximum sokan nem is tudtak róla, vagy sose érdekelte őket annyira az egész Klubozás. A fórumot mindig is a Pártoló tagok tartották fent, nem egy reklámokból fenntartott kereskedelmi fórum ez hanem egy nonprofit egyesület saját fóruma. Nem a fórum, hanem a Pártolói Klubtagság kerül 5.000 forintba.

Sajnos tény, hogy a regisztrálók 99%-át marhára hidegen hagyta a Klub úgy összességében, csak segítségért jött ide, vagy valamit eladni. Látható, hogy 0-3 hozzászólással később a ez a többség örökre eltűntek. Ma az interneten, vagy szervizektől szinte bármilyen információt meg lehet szerezni adott típusokról/betegségeikről - rengeteg még a honlapon is fent van - az, hogy egyszerűbb beírni bárhova egy kérdést mintsem utánajárni magunk elég gyakori dolog. Még itt a fórumon is teljesen kárba vész minden tartalom, ha senki nem veszi a fáradtságot billentyűzetragadás előtt olvasni / keresni, de ez a kisebb gond. Sokan szerették, hogy ezt itt meg lehetett tenni amit tökéletesen megértek, de ez tényleg nagyon kevés embert vonzott azután, hogy megtudta amit szeretett volna, jóval kevesebbet mint egy OST akár. A fórum pörgése igazából mindig is a hirdetések valamint különböző segítségkérésekből állt, bár holt szezon nyitottság ellenére mindig is előfordult.

Tömegvonzásban akárhogy is nézzük egy Fórum az életben nem fogja felvenni a versenyt a Facebookal, még a Google-nak se sikerült. Lehet próbálkozni, de az hasonló hígulással jár, mint ami manapság különböző csoportokban tapasztalható. Átverések, fals információk, és töménytelen hülyeség a jellemzőjük, ezért ez nyilván nem opció. A teljes nyitottság tehát biztos hozna embereket, azonban biztos vagyok benne, hogy sokakat el is űzne, vagy űzött eddig is. Egy autó után nyomozni tényleg nem volt rossz dolog itt, de bármi is történik, normális esetben úgyis érdemes vásárlás előtt minden autót átvizsgáltatni, mivel minden autó rejthet meglepetéseket.

Aki nem volt jelen az utóbbi évben, a legkényesebb téma pont a Klub kasszájának kezelése volt. Túl azon, hogy volt olyan is aki kevésbé jóindulatúan állt a témához, a pár esemény masszívan ráfizetéses lett a Klub kasszájából ami régebben soha nem fordult elő. Ennek elsődleges oka pont az volt, hogy létszámfüggő eseményekre akár vad idegenek iratkoztak fel, majd természetesen lemondás nélkül nem jöttek el. Mivel egy étterem vagy rendezvényhelyszín elvárja azt, hogy pontos létszám legyen pár nappal előre leadva, jogosan adja be a számlát a szervírozott adagszámra, és azok fogják ezt kifizetni, akik kvázi adtak valamit a Klub fennmaradása érdekében. Volt próbálkozás előre fizetéssel is, de az emberek képtelenek voltak ehhez alkalmazkodni.

Így tehát egy-két nyílt eseményt kivéve el lehetett dönteni, hogy ezt is bezárjuk-e a publikum elől, vagy megszüntetjük az eseményeket úgy ahogy vannak, mert a klub pénzének eszetlen szórásának a nyíltság miatt nincs értelme, és idén épp ezért szinte minden Klub által szervezett esemény is drasztikusan megújult.

Lehetne sorban bezárogatni egyesével azon részeit a klubnak, amelyekre a nyíltság kártékonyan hat, de akkor a szokásos napi spam-csatornákon kívül nem marad sok nyitott rész, és az eddig se sokakat motivált, hogy tudtak a kizárólag Pártolói tagoknak fenntartott tartalomról, így maximum az lehetett a téma, mik maradjanak nyitva. Lehet szeretni, vagy nem szeretni a vezetőség döntését ez ügyben, de számtalan embernek volt lehetősége csatlakozni, azonban sajnos tenni az Klub érdekében a fórumon való bíráláson kívül nem hozott sok jelentkezőt eddig. Amennyiben nem volna vezetőség, se Pártolói tagdíj, lehetne bezárni egész Egyesületet, így tényleg szépen kérnék mindenkit, hogy továbbiakban is ilyen emészthető stílusban menjen a diskurzus.

Én személy szerint mindezek ellenére továbbra is szeretném, ha a jövőben vonzóak tudnánk maradni egy olyan user számára is akit szívesen látna mindenki, annak ellenére, hogy a teljes nyíltságot a sok negatív tapasztalat miatt ellenzem. Azonban ezt jó volna később úgy elérni, hogy kifelé kommunikáljuk az események képeit/élménybeszámolókat, mintsem hogy mindenkit bevonzva már egy fórumon belül próbáljunk maradásra győzni, mert sajnos ennek nem csak előnyei vannak. Remélem ezt megtudjuk valósítani, de mint ahogy említettem, ezt csak az idő dönti el.
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C

Az alábbiaknak tetszik Nosfu hozzászólása (4 fő):
Pisti70AtekSTIflaccibzsk
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.06.07., szer. 19:19

Nem bírálni, ítélkezni, főleg nem beszólogatni regisztráltam ide. Teljesen megértem, hogy mi miatt lett zárt, DE:

Én anno azért reggeltem ide, hogy okosodjak, tőletek, majd hoztam egy döntést, hogy igenis, Subarum lesz. Közben jött egy csomó változás, és sajnos Nagyon negatív irányba billentették az életemet. Fantáziáltam, milyen lesz majd, mit fogok rajta változtatni, most viszont jelenleg, azon kell erősen elmélkednem, melyik számlát fizessem be, mert a saját pénzemhez nem tudok hozzáférni... Fél Éve. Akkor nagyon meg akartalak ismerni titeket, mert egy nagyon jó hangulatú klubot láttam. Most egyre kevésbé szimpatikus ez az egész :( Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg, de amikor sajnos ez van, nem fogok kidobni még 5000 forintot, mégha egy évre szól az 5ös most!

Tényleg, nagyon ide akartam tartozni, és nem pedig egy BMW-s lenni a sok közül.

Az autó, a Márka szeretete marad, de ez a közösség valahogy elvesztette varázsát a számomra, mint egy friss szerelem után, elszállt a lila köd...

Aki az írásai alapján megkedveltem, azokat a Facebookon is megkerestem. Köszönöm szépen, de inkább leszek akkor egy magányos Sz*rdarab az út szélén, mintsem egy klubnak a tagja, ahol nem érzem jól magam. NEM a PÉNZEN vagyok fentakadva!!! Hanem azon, hogy aki nem fizetős tag, annak le van tojva a feje. Lehet nem egyet érteni, lehurrogni, és aki ezt most meg is teszi, az előbb csináljon egy új regisztrációt, és nézze meg, mit lát a fórumból, mint NEM PÁRTOLÓ TAG.

Köszönöm mindenkinek, aki segített engem felhomályosítani, sötét kérdéseimre fényt világítani.

Ezennel kicsit visszavonulok. Megvárom a reakciókat, aztán majd a továbbiakban kiderül. Gondolom sokat nem veszítetek velem, néhányan még ki is röhögtök, de ez legyen a ti boldogságotok.

Tisztelettel a továbbiakban is:
Tömöri László
Avatar
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2016.08.04., csüt. 19:09
Has liked: 166 times
Been liked: 107 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.07., szer. 19:37

Kérném, hogy ha elindultatok ezen az úton, akkor legyetek következetesek. Pl. a fenti sorvezetőt használva miért kell egy OST-nek nyitottnak lennie?

Aki rendszeresen járt STI-Pesti-re, az csukott szemmel is látja, hogy leépülőben van a közösség, úgy, hogy a fórumnál jóval látogatottabb fb-on is hirdetve volt. Erre baromi rossz válasz a még nagyobb bezárkózás. De lefordíthatom úgy is a mondandódat, hogy pénzre van szükség és máshogy nem tudjátok fizetésre bírni a tagságot? Vagy ennyire zavaró, hogy vannak nem fizető "potyautasok"? Vagy mitől lesz jobb az egész? Erre valahogy még senki nem adott választ...
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (2 fő):
GhostNateS
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.07., szer. 19:43

Kedves Spartan!

A kritika része nyilvánvalóan nem neked szólt, kinek inge, az vegye magára. :)

Természetesen sajnálom a dolgot, hidd el kellemetlen élménnyel már mindenki gazdagodott azok miatt akik a témában nem képesek legalább picit háttérbe szorítani az indulatokat, független attól hogy olyanról van szó aki jelenlegi állásnak örül, vagy sem.

Letojva pedig nincsen senki, maximum az aki nem is kíván ide tartozni. Sőt, kifejezetten örülnék ha tudnál csatlakozni az idei OSThez, szívesen beszélgetek veled, vagy bárkivel a témában, akár PÜ-t is küldhetsz. :)

Üdv:
Nosfu
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

Következő

Vissza: Magyar

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron