Klubtagság

Üdvözöljük fórumunkban!
Vendégkönyvünkbe bejelentkezés nélkül is írhat. Amennyiben fórumunk megtetszett, vagy a Subaru márka iránt érdeklödik, regisztrálja magát!

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.09., pén. 08:52

Babo írta:Hasonló sorsra jutott egy másik hobbim.
Reméltem, hogy itt nem ez lesz.
A végén 3 főokos maradt magára, majd bezárták az egészet, mert túl nagy volt az egó.
Bár ott a forgalom napi 100 hozzászólás volt. Nem 3.
Kezdem azt érezni, hogy aki nem EF-be megy be KP-ra venni sznobkocsit, az már nem is igazi Subarus.
Az egésztől elvettétek mindenkinek a kedvét.
Ahogy látom, többen is segget csináltak a szájukból (én is), amikor Subarus kérdésre azt válaszoltuk, hogy "ááh, inkább nézz szét a fórumon, sokkal hasznosabb."
Na innentől nemtom mit kell mondani. "Hívd fel Hárit!" ??? :D

Okosok megmondták, hogy nem lesz hátraarc. Bár lehet, már akkor sem érdekelne... :/

Úgyhogy be is fejezem a szélmalomharcot.
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (3 fő):
FlashYocooBabo
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: tom95ster » 2017.06.09., pén. 11:57

Nem idézek senkit, mert mindenkinek kicsit más a story és a látásmód, ahogy én látom, ez valahogy nyitva maradt :)

Az én történetem mindössze annyi, hogy amikor regeltem ide, még csak nézelődtem a márka iránt, bár már gyerekként oda voltam érte. Pár hónapra rá, a fórumról vettem meg a fekete Bug kombimat, ahogyan ezt sokan tudjátok is. Nekem akkor valahogy az volt az alap, hogy természetes, hogy pártoló tag leszek, mert már van nekem is egy Bubu, és erre büszke vagyok, arra is szeretnék, hogy egy -nevezhetjük- szűk klubnak a tagja vagyok, még ha csak pártolós szinten is. Valahol azt nem hiszem, hogy ha valaki már Subaru tulaj, hogy tétel lenne a tagdíj, hiszem éves szinten csak a benzinre költünk 100ezreket vagy épp több mint fél milliót... itt elvész 5E pénz, más tészta, ha az ember azt vizslatja, mit is kap ezért.
Sajnos sokat nem tudok hozzátenni a fórum szakmai részéhez, egyszerűen nem vagyok gépjárműipari mérnök, ez nem az én asztalom. Beülök, beiindítom, ha nincs check engine, akkor jó, ha bubog még jobb, ha tele a tank az meg király! Kb ennyit értek a szakmai részéhez (bár ettől talán picivel többet) és ennél fogva sosem fogom @lor helyét átvenni, sosem akarnám.
Nekem a Subaru egy őrült vallás, ami annyira nem racionális, hogy meg sem próbálom magyarázni, akkor is ebben fogok ülni, ha a fórumot olyan szerencsétlenség éri, hogy bezárja kapuit, bár belül remélem ez sosem jön el.
Közösségi oldalról sajnos nem vagyok egy nagy építő tag, nincs időm talikra járni, így ezen oldalon nem tudok erősíteni... :(
ettől függetlenül és személyes ismeretség nélkül is köszönöm a vezetőség minden tagjának eddigi kitartó munkáját és mindenki pozitív, építő hozzászólását - hozzáállását, legyen kék, zöld, vagy rózsaszín...
:D
Bugeye WRX GDA

Az alábbiaknak tetszik tom95ster hozzászólása:
Falcon733
Avatar
tom95ster
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 09:56
Tartózkodási hely: Salgótarján
Has liked: 619 times
Been liked: 402 times

Re:

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.09., pén. 12:27

Yocoo írta:...Mondjuk ha el szeretnem adni csak beleirom a hirdetesbe, hogy a forumon nyugodtan csekkolhatja az eloelet...


miután befizette a pártolóit, mivel másképp nem látja a topicot ?! mekkora ötlet, de tényleg :mrgreen:
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: mr_white » 2017.06.09., pén. 12:49

TheSpartan85 írta:Most egyre kevésbé szimpatikus ez az egész :( Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg, de amikor sajnos ez van, nem fogok kidobni még 5000 forintot, mégha egy évre szól az 5ös most!

most akkor pénz vagy nem pénz? "kidobni" ?
TheSpartan85 írta:NEM a PÉNZEN vagyok fentakadva!!! Hanem azon, hogy aki nem fizetős tag, annak le van tojva a feje. Lehet nem egyet érteni, lehurrogni, és aki ezt most meg is teszi, az előbb csináljon egy új regisztrációt, és nézze meg, mit lát a fórumból, mint NEM PÁRTOLÓ TAG.

Azért nem látsz több témát, mert nem vagy pártoló tag, nincs "letojva a fejed", hanem ez a rémületesen egyszerű oka.
Ha az lennél, nem lennél ilyen indulatos, nem töltenél ennyi felesleges időt ennek/ezeknek a hosszú hozzászólásoknak a megírásával, idegeskedéssel, minden pont olyan lenne mint volt, legfeljebb ha nem tetszik, nem támogatod a klubot jövőre, vagy ahogy látom, már most sem. Ha csak nyitottság párti vagy, az nem igényelne ilyen elkeseredett kirohanásokat.

Az alábbiaknak tetszik mr_white hozzászólása:
Mathe Szilard
mr_white
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2007.07.06., pén. 12:11
Has liked: 111 times
Been liked: 82 times

HozzászólásSzerző: Taszi » 2017.06.09., pén. 12:51

tom95ster írta:Az én történetem mindössze annyi, hogy amikor regeltem ide, még csak nézelődtem a márka iránt, bár már gyerekként oda voltam érte. Pár hónapra rá, a fórumról vettem meg a fekete Bug kombimat, ahogyan ezt sokan tudjátok is...


Pontosan ezert kellene lathatova tenni! Mert ugyan latnad mit irnak a tobbiek, de csak akkor tudnal hozzaszolni, talikra bejelentkezni, ha befizetsz. Pontosan ugy, ahogy eddig is volt nemely topicban.
A te eseted is egy jo pelda ra, hogy eloszor az ember nezelodik, informalodik, aztan vasarol. Ha nem tudtal volna ide beregelni, lehet hogy most Evo forumban lennel moderator :mrgreen: es valoszinu a fekere Bug kombid se lett volna. De mivel nem tudtad volna mirol maradsz le, nem is bantott volna. Pont ez a baj a teljesenen zart forummal.. Elobb vagy utobb kihal. USA-ban van teljesen zart, ha jol remlik Honda forum. Csak az egy kicsit mas piac. Egy arnyalatnyival nagyobb..
Blobeye WRX Sti...
Avatar
Taszi
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 23:46
Tartózkodási hely: Párkány
Has liked: 267 times
Been liked: 92 times

Re:

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.06.09., pén. 13:23

mr_white írta:
TheSpartan85 írta:Most egyre kevésbé szimpatikus ez az egész :( Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg, de amikor sajnos ez van, nem fogok kidobni még 5000 forintot, mégha egy évre szól az 5ös most!

most akkor pénz vagy nem pénz? "kidobni" ?
TheSpartan85 írta:NEM a PÉNZEN vagyok fentakadva!!! Hanem azon, hogy aki nem fizetős tag, annak le van tojva a feje. Lehet nem egyet érteni, lehurrogni, és aki ezt most meg is teszi, az előbb csináljon egy új regisztrációt, és nézze meg, mit lát a fórumból, mint NEM PÁRTOLÓ TAG.

Azért nem látsz több témát, mert nem vagy pártoló tag, nincs "letojva a fejed", hanem ez a rémületesen egyszerű oka.
Ha az lennél, nem lennél ilyen indulatos, nem töltenél ennyi felesleges időt ennek/ezeknek a hosszú hozzászólásoknak a megírásával, idegeskedéssel, minden pont olyan lenne mint volt, legfeljebb ha nem tetszik, nem támogatod a klubot jövőre, vagy ahogy látom, már most sem. Ha csak nyitottság párti vagy, az nem igényelne ilyen elkeseredett kirohanásokat.



Öngól, de nem az enyém... Szebb életet. Én mentem inkább, mert tényleg semmi értelme
Avatar
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2016.08.04., csüt. 19:09
Has liked: 166 times
Been liked: 107 times

Re: Re:

HozzászólásSzerző: Yocoo » 2017.06.09., pén. 16:13

C0pp3rM1n3 írta:
Yocoo írta:...Mondjuk ha el szeretnem adni csak beleirom a hirdetesbe, hogy a forumon nyugodtan csekkolhatja az eloelet...


miután befizette a pártolóit, mivel másképp nem látja a topicot ?! mekkora ötlet, de tényleg :mrgreen:


Yocoo írta:Jut eszembe, csak az a par ember latna a topicot aki eddig is itt volt. Szoval akkor meg nincs ertelme irni.


Ezert nincs topicja a joszagomnak. :)
Avatar
Yocoo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2006.01.08., vas. 19:51
Tartózkodási hely: Fehérgyarmat - Nyíregyháza - Tiszacsege
Has liked: 218 times
Been liked: 65 times

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.09., pén. 16:46

Taszi írta:
tom95ster írta:Ha nem tudtal volna ide beregelni, lehet hogy most Evo forumban lennel moderator :mrgreen:


KIZÁRT :mrgreen: az Evo klubba nem lehet jelentkezni, oda SZÜLETNI KELL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hú tényleg, ott is be kéne vezetni ezt a pártolói dolgot, nehogy már a sok szubarus ingyen mozizzon :alien: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: labzoli » 2017.06.12., hétf. 11:20

Valakii felemlegette nemrég, hogy "hová tűnt a klubból a közösség"- na a gond nem a közösség hiányával van, hanem a potyautas mentalitás eluralkodásával, szerintem. Egy példával megvilágítanám, mire is gondolok, aki akarja, érteni fogja:

Évek óta országúti kerékpározom, rendszeresen indulok versenyeken, mint full amatőr. Nyilván esélyem sincs soha az elejében végezni, ott az igazolt versenyzők mennek embertelen tempót, nekem a lényeg a helytállás, hogy magamhoz képest legyek gyorsabb. És a lényeg: mindig befizettem a nevezési díjakat, jellemzően 5-10e Ft per verseny(!) és egyszer sem jutott eszembe csak úgy beállni a rajthoz és végigmenni a távot potyázva. Pedig valószínűleg elférnék a mezőnyben és egyébként is mondhatnám, hogy de én csak a magam kedvére tekerek, időt és távot tudok mérni magamnak és egyébként is, mit kapok a pénzemért, max egy pólót meg egy energiazselét. Viszont a rendezők a helyszínt, a pályabiztosítást, felvezető, záró autókat, rendőrmotorosokat, eü ellátást a nevezési díjakból fizetik (meg némi szponzorpénz), nem a levegőből.
Ja, és ha nem lehet könyöklős időfutam kormánnyal indulni, akkor nem indulok azzal, nem furakszom oda a rajthoz szemből, nem lökdösődöm a mezőnyben. Mert vannak ilyen szabályok, egy részük még csak nem is írott, hanem "csak" hallgatólagosan elfogadott norma.

Az alábbiaknak tetszik labzoli hozzászólása:
Mathe Szilard
Avatar
labzoli
Kiemelt támogató
Kiemelt támogató
 
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 15:25
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 191 times
Been liked: 252 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.12., hétf. 12:03

A példa jó, de igazából úgy állná meg a helyét, ha az egyébként ingyenes versenyeken egyszer csak bevezetnék a nevezési díjat. Szerzett jogokat csorbítani soha nem szerencsés, vagy legalábbis parádés kommunikáció kell hozzá.
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (2 fő):
GhostFlash
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2017.06.12., hétf. 13:09

Szerintem nem jo a peldad. Nyilvan nem ingyen palyanapot (vagy rendezvenyt) akar kiharcolni itt senki.

De Zoli, azt aruld el peldaul, hogy a kerekparos klubok forumanak olvasasa is fizetos? Pl. TestBike, BikeMag, index kerékpáros topic???
Ha peldaul egy uj bringat akarsz vasarolni, akkor nem rogton az ingyenes forumokon kezdesz olvasgatni es kerdezgetni? Vagy az ingyenes biciklis webujsagokat es teszteket bongeszni? Azonnal elofizetsz magazinokra meg befizetsz kerekparos klubokra?

Vagy ott vannak a Nasioc, legacygt.com, scoobynet.com, forum.subaru.pl, clubwrx.net forumjai. Egyik olvasasa sem fizetos.
Persze ha eleget keresunk a vilagban biztosan van valahol egy Ferrari klub, vagy Bugatti klub, ahol meg kell felelni par kriteriumnak.

De ha egy forum motorra es domain fenntartasra nem tud elegendo penzt osszegyujteni a klubvezetes ilyen-olyan (akár maganszemelyes, FAKULTATIV) szponzorokbol, akkor ott szerintem nagy baj van. EF, Duna Auto evente annyi penzt azert ad, amennyibol ez a resze siman kijon. Sőt, egy-ket reklamba sem halnank bele, ha azt kulturalt modon kapnank (nem teljes kepernyos, bezarhatatlan flash popup-okra gondolok). Esetleg ado 1% is mukodhetne. Anno a focicsapatom abbol is evente 100-150 ezret osszeszedett. A csapattagok, a csaladtagok+az ismerosok adoinak segitsegevel.

Az internet vilagaban nem megszokott dolog a fizetes. Youtube, Facebook, Twitter, G-mail, a netes ujsagok mind, mind ingyenesek. Persze reklamok nezesevel kell fizetnunk.

Raadasul egy ujonc azt sem tudja mire fizet be. Akkor meg miért tenné?
Nem tudja, hogy hany (aktiv) tag van. Vagy hogy milyen es mennyi informacio gyult mar ossze az evek alatt a forumon. Hogy hany tema van. Hogy hany hozzaszolas van egy heten. Hogy van-e elegendo hozzaerto es segito szandeku tag. Hogy milyen a klub elet. Stb., stb.

Kerlek latogassatok el a http://www.mitsubishiklub.hu/forum/ oldalra. Nincs szinte semmi élet arra, pedig sokkal tobb Mitsubishi szaladgal ma Magyarorszagon, mint Subaru (KSH adat).
Ha peldaul ok vezetnék be a forum olvasas dijkotelesse tetelet, majd te lelkesen befizetnel, nem lennel felhaborodva az ottani pangást latva? (Bocs Adrian, de az a forum meg ennel is halottabb. :) )

Es vegul szamoljatok meg az utobbi 2 evben hany olyan ember regisztralt be a forumra, aki aktiv (forumra irkalo es evi mondjuk legalabb egy rendezvenyre eljaro) tagja lett a kozossegnek? Szerintem 3-4 ember. Talan a keresobe ra lehet szurni ha jol emlekszem, hogy mondjuk min. 20 hozzaszolas es a regisztracioja az elmult 2 evben volt. Ha az elozo rendszerben ennyi volt, akkor most mire szamitotok jovore vagy azutan? Évi egy OST-n (amirol mindenki a Facebookbol ertesul) fogtok toborozni?

Meg egy dolog eszembe jutott. Vajon az EF es DunaAuto hirdeti a klubot vagy az OST-t a Subaru tulajoknak a szervizelesek alkalmaval?
A ToltalCar-on (http://totalcar.hu/programok/) miert nem szerepel az OST???

Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása (7 fő):
AceFlashPisti70NateSTasziC0pp3rM1n3dani104
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.12., hétf. 13:49

Nem akartam sosem felhozni a Mitsubishi Klubot, mivel ahány klub, annyi szokás, de Nálunk (=Mitsubishi Klub) a fórum inkább egyfajta közösségi élettér volt, egyfajta nyitott kerekasztal.

De: nálunk is van "fizetős" rész, de ez nem a fórumra vonatkozik. Aki egy évre befizeti azt az óriási 3/4e HUF összeget, az a mitsubishiklub.hu oldalon a klubtag listában megjelenik, és feltöltheti az autójáról a képet, írhat leírást, emailben értesül az újdonságokról, megkapja a 3 Gyémánt újságot postán, kap egy EDC Kártyát, ami számos helyszínen átlagosan 10% kedvezményt biztosít. Amig volt AGIP, ott is kaptunk 10% kedvezményt a tankolásra (sajnos a MOL nem támogatja ezt a kártyát). Továbbá a klubtagságival rendelkező tagok a klub által szervezett rendezvényeken ingyen vagy kedvezményes áron vehetnek részt (pl Gyémánt túra), a rendezvényeken kupont kapnak, melyet általában kajálásra lehet beváltani.

Mióta bejött a Facebook, azóta a fórum aktivitása szinte a nullára redukálódott. Még ezt megelőzően hoztuk (spec én hoztam) létre a facebook csoportot, mert láttuk, hogy nincs mese, haladnunk kell a korral. Sajnos vagy nem, a régi fórumok ideje lejárt, az emberek nem hajlandóak több weboldalt látogatni. Olyan megoldást keresnek, ahova belépve elérik az összes érdeklődési körüket - ez pedig napjainkban a facebook.

Tehettük volna a fórumot is zárttá - ettől csak felgyorsítottuk volna az amúgy is döglődő topicok megszaporodását, mert az emberek többsége nem lett volna hajlandó csak azért fizetni, hogy olvasni tudja a _SEMMIT_.

Mnden évben az évadnyitó megbeszélésünkön (amit egy irodaház nagyobb tárgyalójában tartunk) fő téma a klubtagok számának növelése. Sok inaktív klubtagunk van, őket szeretnénk megszólítani, és újra aktívvá tenni, legutóbb csináltunk flyereket, amiket olyan Mitsukra tettünk ki, akikkel a városban találkoztunk (és vélhetően nem klubtag :) ). Szerencsére az új belépők száma évről évre növekszik (az elmúlt 5 évet nézve), jelenleg kb 90 aktív klubtagunk van, és közel ugyanennyi érdeklődő, új ember, aki eljön és megnéz valamilyen klubos eseményt. Őket nem zárhatjuk ki az eseményekről csak azért, mert nem hivatalos klubtag - ha ezt tennénk, akkor valószínűleg az emberek nagy része be sem lépne a klubba.

Az alábbiaknak tetszik C0pp3rM1n3 hozzászólása (3 fő):
Pisti70TasziCott90
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2017.06.12., hétf. 16:18

Nekem most nem klubok osszehasonlitasa volt a celom (bar azt gondolom tudnank mas kluboktol tanulni. A jo otleteket nem szegyen atvenni!) csak a Mitsu forum kihaltsagat hoztam fel extrem peldanak. Hogyha annak olvasasaert penzt kernetek, az kabaré lenne. Lassan itt is az lesz. Bar itt van egy viszonylag jol felgyult hatteranyag, amit ha expert szintre képezted magad a keresési beallitasokban, akkor jol lehet(ett) hasznalni.

Persze az a generacio, aki már nem az internetto/index foruman nott fel, annak eleve antipatikus es nehezen kezelheto volt a forum felulete. Mostmar nem lesz ilyen gondja, mert be sem jut :) Mondhatjatok, hogy az olyan user nem is fog hianyozni. De pont ugy, ahogy a jol megepitett 2.0 turbo boxer motorok is lassacskan elfogynak/elkopnak, ugyanugy a tagok is ki fognak kopni.

Es megint leirom, bar bizom benne, hogy atment mar eddig is. Nem a tagsagi dijjal van a gond, hanem az irannyal, amerre halad ez az egesz. Es ahogy ki akarjatok kenyszeriteni. Volt egy még ugy-ahogy mukodo "forum-tagsagi-jogosultsagi rendszer", ami egy ideje mar amugy is lejtore kerult; erre ti még megtoltátok hatulrol... Mert csak. Kell a lé arra az evi 5 rendezvenyre, ami amugy is tobbnyire fizetos (hajozas, kakucsok, téli kaja, OST) .

Altalaban a pozitiv osztonzessel sokkal jobb hatast lehet elerni, mint a negativval (buntetessel). Most buntibe vannak téve a zöld tagok, mert ok nem fizettek. Ahelyett, hogy olyan dolgokkal csabitanatok oket a tamogatasra, amitol onszantukbol nyitnak ki a penztarcajukat. Bar itt megint nagy kerdes, hogy ki mire hasznalja fel.

En is hulye vagyok, hogy itt irkalok nektek, ahelyett, hogy mennek feszbukolni :)
De valamennyire szivugyem (volt még) a klub es rossz ezt latnom.

Tudtok arrol statisztikat megosztani velunk, hogy:
- hany uj regisztralt felhasznalo volt az elmult 5 evben evekre bontva?
- hany uj regisztralt felhasznalo volt (min. 5 hozzaszolassal) az elmult 5 evben evekre bontva?
- hany partolo tag van most 2017-ben, hany volt 2016-ban, 2015-ben, 2014-ben, 2013-ban?
- mennyi atlagos napi latogatottsaga van a forumnak ugyanugy evekre visszamenoleg?
- hany Sti Pestin vett reszt az elmult evben legalabb egy vezetosegi tag? :roll: :mrgreen: (blow below the belt)

A honapban még latogatom az oldal kb. két nyitott topicjat (bar igerem mar leszokoban vagyok :) ) , utana IP banra rakom a routeremben :) Lehet ezt varja mar Petko, Nosfu, labzoli, Karo es Hooder :D

Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása (3 fő):
Flashdani104NateS
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

HozzászólásSzerző: NateS » 2017.06.12., hétf. 19:23

A fórum bezárása a látogatók elől véleményem szerint meglehetősen rossz húzás volt. Ha csak saját magam példájából indulok ki, 2007-ben regisztráltam a fórumon és sok-sok évig csak álmodoztam egy saját Subaruról. Addig ide jártam nyálat csorgatni, nézelődni, új modellekkel kapcsolatban olvasgatni. Közben egy cél vezérelt: egyszer mindenképp lesz egy Subarum. Irigykedve nézegettem OST-n és más találkozókon, pályanapokon készült képeket, egyszóval igazi felnőtt álmodozás, sőt mi több vágyakozás volt egy saját Subaru iránt. Rendszeresen nézegettem a Sti keresőt és kívülállóként is jóleső érzés volt, amikor valaki a fórumon ismert rá, hogy az autóját itt, vagy ott látták, fotózták. Szintén kívülállóként sokszor, nagyon sokszor jártam a nasioc, vagy a subaruforester.org oldalakon, járok még ma is arrafelé. A Subaruval kapcsolatos fórumok - és kiemelném a jelen fórumot is - igen sokat tettek hozzá ahhoz, hogy végül lett egy Subarum, ez vitathatatlan tény. Örömmel jelentettem be az első Forimat a fórumozó pajtásoknak, és jól esett minden egyes dicsérő szó.
Most a fenti lehetőségeket vettétek el a jövőbeni Subaru tulajdonosoktól. Hangsúlyozom, hogy nem a pénz miatt. Mert ugye az 5K Ft valóban nem egy nagy összeg. De könyörgöm, a mai információ áramlás világában fizetőssé tenni egy autós fórumot? Még ha 100 Ft, akkor sem fog 1 db új ember sem befizetni. Miért? Mert nem ismeri a tartalmat mögötte, még a nyitó topicokban is halott minden. Miért is fizetne be? Kb 3 kattintással talál egyéb Subaru tartalmú olvasnivalót a neten. Ha pedig beszél angolul akkor megnyílik előtte a Subarus fórumok mekkája, a fenti USA fórumok. És itt ismét visszatérek a saját példámra. Befizettük év elején az évnyitó ebédet 2 főre. Úgy alakult, hogy nem tudtunk elmenni. Nyilván a pénzt buktuk, a legkevésbé sem bánom. Hoodernek Emese jelezte is, ha tudja és van lehetőség könyvelje át a pénz egy részét tagdíjra. Sajnos késő volt már ehhez, nem is érdekes. Ezt el is felejtettem és a tényleges tagdíjat valamikor a majális előtt fizettem be. Na azóta várom, hogy a nevem ne zöld, hanem kék legyen. Szóvá is tettem valamelyik topicban itt, a választ kaptam is rögtön, hogy írjak privátot. Ez komoly? Ez milyen rendszer? Mondom, a fórumot nem ma kezdtem el látogatni, és még én is simán benéztem, hogy nem elég a lóvét utalni, még privátot is kell írni valakinek? Hány új tagot vártok? Értem, hogy mindenki hobbiból csinálja meg szabadidejében, de ez a rendszer ahogy van szar. Szar, mert a potenciális érdeklődők két kattintás után kifordulnak a küszöbről. Szar mert az esetleg über fanatik autóbuzi subarubuzi is be fogja nézni, hogy fizetni is kell, meg utána üzengetni, hogy aktiváljanak, mire meg odajut már pont nem is emlékszik, hogy mi volt a kérdése.
Korábban szerveztem egy két apróságot. Próbáltam a FB-ról behozni embereket a fórumra, szerintem egyet kettőt sikerült is. Miért nem vesz a klub más irányt, miért nem hirdeti komolyan a rendezvényeit Facebookon? Miért nem hirdet FB-on jutalom Subaru élményautózást? Miért nem tárgyaljátok újra az EF-fel az egész támogatást? Tudom, hogy elég magasról leszarják a klubot, de hát miért is tennének másként, mikor csak rá kell nézni a fórumra. Most meg már pláne igaz ez, a négyzetre emelve.
Épp most volt a nagy Amerikában a Boxerfest. Nyilván más a piac, de az ember szíve megfájdul, hogy ott mennyivel komolyabban veszik a klub és rendezvény támogatást. Szvsz az egész márka hazai reputációja a béka segge alatt van. Nincs reklám, nincs marketing, nincs szponzoráció.
Szóval nagyon sajnálom, hogy ezt tekintitek a jövőnek, szerintem ezzel fog menni a fórum a süllyesztőbe. Hangsúlyozom, hogy nem 100 Ft 5000 Ft vagy 10000 Ft kérdése. Erről meddő is vitázni. A mai ember egyszerűen nem ad ki olyanért pénzt amit ingyen is elérhet. Peace! H.Gábor
Subaru Forester XT Sport MY16'
ex.Subaru Forester XT Platinum MY13'

Az alábbiaknak tetszik NateS hozzászólása (10 fő):
flippercsabiTasziGabeeFlashCott90Ceofangdani104petesterBaboPisti70
Avatar
NateS
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.02.04., vas. 19:22
Has liked: 70 times
Been liked: 216 times

HozzászólásSzerző: Flash » 2017.06.12., hétf. 22:47

Csak egy utolsó utáni gondolat, aztán nem fárasztok tovább senkit: Külön gratula ezért a döntésért kedves vezetőség, hogy ezt abban az évben tudtátok meglépni amikor a Subaru éppen 100 éves fennállást jubilál...


Ja, még valami: akit a honlapon emlegetett, tagságival igénybe vehető kedvezmények kecsegtetnek: a lista nem aktuális, jó néhány cég megszűnt, vagy más kezekben van azóta... nem, nem riogatok én senkit, csak info, hátha van aki foglalkozik ezzel és csak elfelejtette frissíteni.
Avatar
Flash
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 10:53
Tartózkodási hely: a Föld nevű bolygó
Has liked: 94 times
Been liked: 150 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.12., hétf. 22:53

Pár dologra reagálnék csak, mert tényleg számtalan dolog lett már megválaszolva ami újra-újra felbukkan.

Statisztika volt, nem túl komplikált lehúzni. A fórum nyitottan nagyon kevés aktív új tagokat hozott eddig is, persze volt kivétel is. Regisztráló mindig baromi sok volt, sőt, hozzászóló is (ugye 1-5 hsz után eltűnő jellegből) Sokkal jellemzőbb volt az egy-egy esemény utáni hirtelen sok utalás-kp-s fizetés, ha valaki Pártoló Tagnak befizetett. Én magam is rengeteg embertől hallottam aki nem járt eseményekre, hogy mégis minek fizessen? Nem kap semmit. Egyébként 2017-ben messze a legtöbb a Pártoló Tag utóbbi évekhez képest, nem mintha ez volna a szempont.

Sokszor kifejtettem milyen negatív hatása volt az ismeretlen új regisztrálóknak, így ebbe nem mennék bele, tessék visszaolvasni. Önmagában az tény, hogy nem akarunk Facebook Csoport lenni, és 2000 Tagot - akarom mondani "Tagot" -. Nevetséges ami a Csoportokban megy, mi értelme versenyezni vele? Aki arra vágyik, ott van, lehet oda tartozni, és nem ide. Az volt a vélemény, hogy kinyírná a fórumot. Na, máshol is kinyírta, nagy meglepetés. Alapvetően az egész egy még nagyobb felhígulással jár, ami már így is gond volt, független attól, hogy ezt valaki belátja, vagy sem. Egy Klub számomra inkább szól a társaságról, jópofa eseményekről, összejövetelekről, ha tényleg csak egy fórumot, csak egy csoportot szeretnénk e helyett, és 0 összejövetelt, akkor való igaz, hogy ez így nem jó, és "a fórumért kérni 5.000 forintot sok". Egyébként Scoobynet is subscription based, vagy számos dologban limitál (https://www.scoobynet.com/payments.php), valamint nézegess hirdetést ha nem fizetsz, pont mint bármelyik ingyenes fórum. Na mivel tiszta sor, hogy egy angol nyelvű fórum mennyi látogatottságot generál, és egy magyar, itt ez az opció nem játszik értelemszerűen. Plusz, az tényleg csak egy fórum, nem Klub, de mindegy. Állítólag BMW Klub se olyan boldog a hatalmas hígulástól mostanság.

Új Tagokra szükség van, ebben tökéletesen egyetértek, de ezt már kifejtettem. Azonban ma már azzal nem, hogy az a megfelelő módszer, hogy a lehető legtöbben legyünk minden áron.

NateS: A jogokat én kezelem, de abból amit kapok bankszámla kimutatást. Esetedben speciel én voltam a ludas, nem más. Már fent van 06.07-ig a friss lista, ill jogok beállítva, előző frissítés 05.22-i kivonatból volt. Abba már regisztrálva is lettél saját (részletesebb) táblázatomba, és akkor is több ember jogait beállítottam, hogy Te miért maradtál le anno, őszintén nem tudom, bocsi, valószínű elnéztem, és úgy láttam Te jogaid már be lettek állítva. Pont erre van az, hogy mivel emberek vagyunk, egy PÜ csak belefér. Részlet kérdés, hogy 05.22-én utaltál, nem majális előtt, akkor már kiütközött volna, mert volt 05.14-es frissítés is. Mellesleg 6 ember fizetett azóta, egy kivételével már mind aktiváltak voltak mert írtak PÜ-t már (a kivétel pont 06.07-i utalás).

Félreértés ne essék, én néztem el, de tényleg direkt arra játszunk, hogy lehessen reklamálni - ráadásul ferdítve - mert egy PÜ írása a malőr javítására nagy kérés?

Itt merül fel a Közösség témája, ami legnagyobb szívfájdalmam, hogy ide jutottunk. Számtalan balhé volt már, és rengeteg sértegetés az utóbbi időben, zártságon kívül is. Konkrétan téma volt, hogy "mit csinálnak az én 5.000 Forintomból, lenyúlják?". Senki nem nyúlta le, illetve kissé ferdítve de, pont az ingyenes felhasználók akik visszaéltek jogaikkal, valahogy rájuk senki nem haragszik.

Ezen felül odáig jutottunk, hogy a Pártolói Tagság be-nemfizetése kvázi tüntetésjelleggel lett hangoztatva számtalanszor, sőt, volt aki kifejezetten erre buzdított másokat. Itt olyanokról is tudok beszélni, aki úgy egyébként csatlakozhatott volna a Vezetőséghez, csak az munkával jár, így azt azért mégse.

Ne haragudjatok, de ezt így senki nem fogja csinálni hobbiból. Olyan magas szinten megy már a rosszindulat, hogy már nekem sincs legtöbbször kedvem felnézni ezt olvasgatni, és ez zárás előtt is igaz volt. A tény az, hogy nem akarja senki előrébb vinni ezt a Klubot, csak kommentelni mindent, és ha nem lesz ki foglalkozzon vele mert mindenki megunja ezt, na akkor hal meg igazán, nem akkor, ha bukunk 2 potenciális tagot, vagy valakit aki évente 2x írt valamit (bocs). Akit annyira érdekel a Klub sorsa, vajon másnak mennyire hozza meg a kedvét az, hogy itt háborús övezetet teremtünk? Sajnos már zárás előtt is jellemző volt ez. 19-en csatlakoztak csak a Majális után, sok új arc köztük. Én szeretném megismerni őket, újra közösséget építeni, látni őket még sok találkozón, de felnéznek mibe léptek bele és ezt látják. Biztosan jó lehet, én se szívesen olvasom már, sajnálnám ha inkább meg se mernének itt mukkanni.

Sok mindenben van itt igaza sokaknak, vagy sok mindenben lehet idővel igaza, vagy nem. Jelen esetben vagy ez, vagy a teljes érdektelenségbe fulladás lett volna opció, de azzal, hogy ezt tovább folytatjuk itt, sokkal többet ártunk az egésznek. Legyen igazatok egy év múlva, és konstatálhatjátok, hogy milyen jó, hogy igazatok lett, felesleges itt egy hónapon keresztül ugyanazt taglalni, mert előrébb nem visz, csak hátrébb.

Aztán mint számtalanszor leírtam, idővel úgyis eldől mi fog működni, mi fog változni, de sajnos ahogy eddig volt, az biztos nem működött volna már sokáig, aztán lehet, hogy bizonyos ötletek megvalósulnak amit írtatok, bizonyosak nem. Aki szeretne még társalogni a dologról, sokan közületek ismertek, gyertek hozzám találkozón, hívjatok fel, és beszélgessünk. Amennyiben lájk gyűjtés a cél, további jó spammolást.

Üdv:
Nosfu

szerk: Idővel én le is szedném ezen kommenteket, konstatálhatjátok, hogy látta mindenki, de a jövőben nem hiszem, hogy bármi haszna lenne itt.
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C

Az alábbiaknak tetszik Nosfu hozzászólása (2 fő):
petkóMathe Szilard
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.13., kedd 05:16

u.i:

Miután tegnap már hulla fáradtan írtam inkább egyszerűsítek:
- Flash: Tényleg sajnálom eseted. Elvileg ez egy Magyar Subaru klub fórumja, értelemszerűen elsősorban idehaza élőknek kedvez például programokkal, kedvezményekkel, stb. Esetedben nem kedv, hanem lehetőség kérdése, hogy neked max a fórum marad, mivel többit nem tudod kihasználni. Erre sokallod az 5.000 Forintot évente, mert neked nem ér meg ennyit. Miután ezt konstatáltuk, mi értelme visszajárni kötözködni?

- Coopermine / C0pp3rM1n3:
Az ég adta világon semmi bajunk veled, legalábbis nekem sose volt. Az sajnos tény, hogy Te se egy aktív klubtag vagy, és sose lennél, csak egy visszajáró vendég, ami tök jó, és tényleg vacak, hogy ez a rész eltűnik, de: Az, hogy Te időnként felnézhettél, mint már kifejtettem, jelen esetben véleményünk szerint túl sok negatívumot vonzott be, így kellemetlen velejárója, hogy Te is kiszorulsz, mert igazán nem érdekel a Klub. No offense, engem se a Mitsu klub, egyszerűen mert sose nézegettem, ezért nem is járok fel oda két naponta reklamálni valami miatt.

- Ceo: Ú, ez hosszú lenne. Röviden: Szükség lenne aktív vezetőségi tagokra, mert a segítség mindig elkél, neked is fel lett ajánlva, nem éltél a lehetőséggel. Később elvből, és tüntetésből nem vagy már Pártoló Tag, mi értelme itt számon kérni így bármit? Azt hiszem azt már rég eldöntötted, hogy nem szeretnél a Klubhoz tartozni elvi egyet-nemértések miatt.
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.13., kedd 09:06

Nosfu írta:Az sajnos tény, hogy Te se egy aktív klubtag vagy, és sose lennél


ha lenne Subarum, az lennék, hidd el. De mivel nincs, nem vagyok. Mi sem várjuk el, hogy mindenki Mitsut vegyen - viszont nem csukjuk be előttük az ajtót.

Nosfu írta:
csak egy visszajáró vendég


azok is csak visszajáró vendégek, akik informálódni szeretnének egy-egy típusról ?
Nem sokon múlt, hogy ne Outback-et vegyek, viszont szerencsére volt egy topic, amibe leírták, hogy melyiket ne, és melyiket lehet. Ennek köszönhetően nem vettem meg azt a szart, amit kinéztem. Nagy segítség volt.
Mint ahogy más "kívülállónak" is nagy segítség lehet az, ha a szakmai részben informálódhat vásárlás előtt - Ti ezt fosztjátok meg az emberektől, és a lehetőséget ezzel, hogy vegyen egy Subarut, ezáltal aktív klubtag legyen.

Nosfu írta:Az, hogy Te időnként felnézhettél, mint már kifejtettem, jelen esetben véleményünk szerint túl sok negatívumot vonzott be.


Azt elárulnád, hogy milyen negatívumokkal járt az, hogy "külsősök" is olvashatták a fórumot ?
Vagy esetleg az bökte a csőrötöket, hogy míg más fizetett, mi "ingyen" olvashattuk a dolgokat (hozzáteszem, nem mindet)

Nosfu írta:No offense, engem se a Mitsu klub, egyszerűen mert sose nézegettem, ezért nem is járok fel oda két naponta reklamálni valami miatt.


Én sem járok fel a BMW kluboldalra, se a Peugeotra, se máshova. Viszont talán annak a klubnak a fóruma és a klubélete érdekel, ahonnan anno az Evo Klub indult, és akikkel együtt műveltük a klubtalálkozókat, a pályanapokat, stb. gondolom a Dunakeszi Repnapot, a Kecskeméti Hovány Nyíltnapokat már elfelejtettétek, ahol egymás mellett parkoltak az autóink.

Hja, apropó, reklamáció... elég sok subarus van fent az Evoklubon, nem hiszem, hogy nekik jól esne, ha egy szép napon fognánk, és mindenkit kivágnánk, mint macskát sz.rni, csak azért, mert nem Evoja van. Vagy elküldhetnénk azokat, akiknek már nem Evoja van, de a közösséghez (ami Nálunk sem túlzottan aktív sajnos mára) tartoznak.
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

Re:

HozzászólásSzerző: labzoli » 2017.06.13., kedd 12:04

C0pp3rM1n3 írta:
Vagy esetleg az bökte a csőrötöket, hogy míg más fizetett, mi "ingyen" olvashattuk a dolgokat (hozzáteszem, nem mindet)


Na még egyszer, minden nagyokos szíves figyelmébe ajánlva!
Én idén is beteszek az OST (tehát a klub) költségvetésébe 15 tálca Monstert (számoljátok ki, nagyjából hány Ft lehet), hozom a projektort és a vetítővásznat (gy.k. ki is fizetem a 20e Ft költségét), hozok egy sátrat, adok a tombolába 2x20e ajándékkupont, ja és emellett a szabadidőmből áldozok a szervezésre, nulla kompenzálás fejében (ami meg sem fordulna a fejemben).
És ti?

Az alábbiaknak tetszik labzoli hozzászólása (2 fő):
petkóMathe Szilard
Avatar
labzoli
Kiemelt támogató
Kiemelt támogató
 
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 15:25
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 191 times
Been liked: 252 times

HozzászólásSzerző: NateS » 2017.06.13., kedd 12:21

labzoli: Szép dolog az önzetlenség és igen nemesen cselekszik aki önzetlenül szervez, rendez, felajánl. De szerintem ezt soha nem szabad számonkérni azokon, akik nem teszik ugyanezt.
Subaru Forester XT Sport MY16'
ex.Subaru Forester XT Platinum MY13'

Az alábbiaknak tetszik NateS hozzászólása (2 fő):
FlashGhost
Avatar
NateS
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.02.04., vas. 19:22
Has liked: 70 times
Been liked: 216 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.13., kedd 12:21

labzoli írta:
C0pp3rM1n3 írta:
Vagy esetleg az bökte a csőrötöket, hogy míg más fizetett, mi "ingyen" olvashattuk a dolgokat (hozzáteszem, nem mindet)


Na még egyszer, minden nagyokos szíves figyelmébe ajánlva!
Én idén is beteszek az OST (tehát a klub) költségvetésébe 15 tálca Monstert (számoljátok ki, nagyjából hány Ft lehet), hozom a projektort és a vetítővásznat (gy.k. ki is fizetem a 20e Ft költségét), hozok egy sátrat, adok a tombolába 2x20e ajándékkupont, ja és emellett a szabadidőmből áldozok a szervezésre, nulla kompenzálás fejében (ami meg sem fordulna a fejemben).
És ti?

Zoli,

Én is voltam már OST-n sátorral, vándorcirkusszal, fizettem embert aki eljött, hozta a motyót. Adtam egy valag tombola ajándékot, ami nélkül kb. egy doboz tollat meg a szerviz kuponokat lehetett volna kisorsolni. Azt se mondta senki, hogy kösz.
Erősen hatszámjegyű összeget adtam oda idáig a saját zsebemből kedvezmény formájában olyanoknak is, akik nem is támogató tagok.

Mindezt nem felhánytorgatásból vagy kivagyiságból, de jelen kontextusban én is a "ti"-hez tartozok. Úgyhogy ezt a stílust légyszíves ne, ez nem te vagy. ;)

Peace...
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (4 fő):
andorkaFlashGhostgerig81
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

Re: Re:

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.13., kedd 12:49

labzoli írta:
C0pp3rM1n3 írta:
Vagy esetleg az bökte a csőrötöket, hogy míg más fizetett, mi "ingyen" olvashattuk a dolgokat (hozzáteszem, nem mindet)


Na még egyszer, minden nagyokos szíves figyelmébe ajánlva!
Én idén is beteszek az OST (tehát a klub) költségvetésébe 15 tálca Monstert (számoljátok ki, nagyjából hány Ft lehet), hozom a projektort és a vetítővásznat (gy.k. ki is fizetem a 20e Ft költségét), hozok egy sátrat, adok a tombolába 2x20e ajándékkupont, ja és emellett a szabadidőmből áldozok a szervezésre, nulla kompenzálás fejében (ami meg sem fordulna a fejemben).
És ti?


Értem. ez derék dolog, és becsülendő.

Nálunk is hasonlóképp cselekszik a klub vezetősége, és még jó pár aktív klubtag. Hozzák-viszik az eszközöket saját benzinköltségen, veszik az ételt az italt az országos találkozóra. A klubot támogató cégek és magánszemélyek többsége mind-mind felajánlott valamilyen nyereményt. Az évadnyitón az előző évben lévő összes eseményről meghallgatjuk a beszámolót, és mindenki meg van említve, aki bármilyen plusz dologgal hozzájárult. De azoknak is megköszönjük, akik eljöttek, és jól érezték magukat. A klub fennállása óta sosem történt meg, hogy bárki szóvá tette volna, hogy többet tesz (anyagiakban, időben) a klubbért, mint más. Azt hiszem ilyen embernek nem lenne helye nálunk ...

Én nem írom le, hogy eddig önköltségen, szabadidőben mit tettem hozzá a mi klubunkhoz, mert egyrészt nem tartozik ide, másrészt meg saját döntésemből tettem. Senki sem kényszerítette rá - így éreztem helyesnek. Hja, és nem egy eseményt szerveztem meg és koordináltam a klubbon belül, ráadásul úgy, hogy még klubvezetőségi tag sem vagyok (és nem is szeretnék lenni, mert azok legyenek a "nagy öregek", akik már húszon-harminc éve viszik a klubot a hátukon)

szerk: sosem merült fel sem a vezetőségben, sem bárkiben, hogy bekorlátozzuk a klub fórumát, facebook csoportját, a rendezvényeit (!!!), és csak azoknak adjuk meg a lehetőséget, akik befizetik az éves tagdíjat, vagy bármilyen anyagi támogatást adnak a klubnak.
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.06.13., kedd 15:20

Flash írta:Csak egy utolsó utáni gondolat, aztán nem fárasztok tovább senkit: Külön gratula ezért a döntésért kedves vezetőség, hogy ezt abban az évben tudtátok meglépni amikor a Subaru éppen 100 éves fennállást jubilál...


Ja, még valami: akit a honlapon emlegetett, tagságival igénybe vehető kedvezmények kecsegtetnek: a lista nem aktuális, jó néhány cég megszűnt, vagy más kezekben van azóta... nem, nem riogatok én senkit, csak info, hátha van aki foglalkozik ezzel és csak elfelejtette frissíteni.


Itt az alkalom, h Te is tegyék a közért, kérlek, nézd át és aktualizáld :!:
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: Mathe Szilard » 2017.06.13., kedd 15:39

Szerzett jogok elvétele...hiányos / gyenge kommunikáció...5,000 Ft sok / nem sok...
Jézusom!

Sírjuk vissza kollektívan a (nemlétező) kommunizmust is! De komolyan!
Ingyen volt a parkolás is mindenhol Bp-en! És most!?
Most mindenhol 3-4-500 Ft / óra... És mit kapsz érte!? Ellopják, összekarcolják, stb az autódat...

És persze lehet megint jönni, hogy jó-e, vagy nem ez a párhuzam, mert nem erről van szó.
Hanem elvekről. Olyan sablonos elvekről, hogy nem szarsz oda, ahol játszol ésatöbbi....

Ákos leírta 1000x, Tomi: gy.k.: Nosfu leírta +100x hogy mi miért történik. Publikálva lettek az elmúlt évek költségvetései . Ezekután igencsak aggályosnak tartom azt, ha éppen azok, akik hard-core Subarusoknak tartják magukat elvekben és/vagy tettekben (BALÁZS, MINT ANNO ÉPP REGNÁLÓ VEZETŐSÉGI TAG, ENGEDTESSÉK ITT ÉS MOST UTÓLAG IS MILLIÓSZOR KIFEJEZNEM AZ ÁLLÍTÓLAG ELMARADT, HÁLÁNKAT AZÉRT, AMIÉRT HOSSZÚ ÉVEK SORÁN ELVBEN, TETTBEN ÉS ANYAGIAKBAN IS!!! TÁMOGATTAD A KLUBOT!!!!! KÖSZÖNJÜK :imadat: ) és mindig is "élvezték" ennek a Klubnak az erkölcsi kiváltágait, most sportot űznek abból, hogy önmagukat hergelve arra buzdítják egymást, hogy "nemfizetési lázadást" szítanak...épp itt, épp ezen közösségben, vagy inkább épp ellene.

Továbbra is igaz sajnos az alaptétel, mely szerint egy közösség csak akkor képes működni és létezni, ha az egyén hajlandó alárendelni önnön érdekeit a közösség érdekeinek. Ez itt sajnos az elmúlt pár évben gyökeresen megváltozott. Jómagam kicsit több, mint 2 évig hugyoztam szembe a széllel, majd végül meguntam, és kiléptem. Mert nem láttam rá esélyt, hogy ez a liberál-egoizmus visszafordítható lenne.

De tudom, hogy nálam a tojás volt előbb, utána a tyúk.

Azon viszont azóta is elképedek, hogy jónéhányan, akik véres szájjal ellenezték egy, a FB-csoportok képében gombamód szaporodó Subarus csoportokéhoz hasonló túlzott és igazából az elveinkkel messzemenően összeegyeztethetetlen hígulást, most mégis azon hőzöngenek, hogy miért zártunk be.

Hét épp azért, kedves és mélyen tisztelt, Subarus barátaim, hogy egyrészt elejét vegyük - de legalábbis kissé nehezítsük - azoknak a "trendeknek", amik körülöttünk és néha köreinkben is zajlottak (értsd: Haida-effektus; mindenki Subarus-szerelő a FB-on; stb.) másrészt pedig azért, hogy ezt a csatornát / közösséget is hagyjuk kissé ülepedni, tisztulni. És itt most ha valaki ezt pejoratíve veszi magára, az legyen az Ő baja. Megsértődni + hőzöngeni mindig a legkönnyebb út.

Osztom, hogy extrém lépés volt ez, ugyanakkor szerintem kellő időt hagytunk a dolognak. Időben be lett jelentve + többször is elmagyarázva. Extrém volt, de már az is extrém volt, ami itt korábban ment: alig zajlott normális, intelligens párbeszéd, nagyrészt acsarkodás ment, gyakran méltánytalan hangnemben. Egy valag "ingyenélő" ember vitt ki innen mindenféle infót és kedvezményt, olyan világokba és dimenziókba, ahová nem voltak valók. Aztán persze a fagyi néha visszanyalt, amikor mondjuk egy nagyon "okos" javítási tanács, amit a FB-on adtak át egymásnak, nem jött be, és egyből ment a hirig, hogy állítólag innen van az infó, stb.

Egyszóval osztom azt, hogy drasztikus kórság ellen radikális ellenszer kell. Hát ez van most.
Ezt már nem lehetett "apránként" moderálgatni meg halogatni. Volt egy rész, amit le kellett vágni. Ez van.

Azoknak az ős-Subarusoknak meg, akiknek ez állítólag annyira nagyon fáj, javaslom, hogy értékeljék újra az elveiket, az elszántságukat és a márka / Klub iránti szeretetüket... Mert ha tényleg nem ér ez meg - már bocsánat - szaros 1/4-ed tank benzint ÉVENTE, amiért kapnak egy - kimondom: elit társalgási platformot, ingyenélő okoskodó balfaszoktól mentesen; valamint Klubos rendezvényeket (évente minimum 3 nagy + a többi...), ahol csak jól kell érezniük magukat; illetve magát az "idetartozás" érzését, ami anno igazából "A" meghatározó érv volt (ez még akkor volt, mikor megvártuk egymást ismeretlenül bárhol utcán / parkolóban / stb., ha Subaruklub.hu matricát láttunk egy másik autón, amit még nem ismertünk mondjuk STi-Pestiről...)...nos, akinek mindez nem elég, az szerény véleményem szerint csak füst, de nem láng.

KAPS és ALS mindenkinek!
EU EJ257 "hawk" STi MY'06 - bought, built, SOLD, died, reborn, died again; R.I.P.
MB 2015/05 A45 AMG "Black Widow" SOLD
BMW 2016 "F23" M235i Cabrio - Buzievagy!? SOLD
Volvo V60 MY'17 Polestar

Az alábbiaknak tetszik Mathe Szilard hozzászólása (2 fő):
KaroPisti70
Avatar
Mathe Szilard
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 6336
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:46
Tartózkodási hely: Budapest XVI, X, Siófok, Salgótarján
Has liked: 999 times
Been liked: 1547 times

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.06.13., kedd 15:42

T. Vezetőség!

Miután ez nyitott Topic, aki először idetéved, mindjárt ezt a sehova nem vezető vitát látja/olvassa, nem hiszem, hogy az új belépőnek jó benyomása alakulna ki a Klubról!

Javaslom, hogy moderáljátok ki a hozzászólásokat, helyezzétek át olyan helyre, ahol nem mindjárt ez fogadja a belépőket :!:
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

ElőzőKövetkező

Vissza: Magyar

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron